Kırmızı led ile cildimizi gençleştirelim..

Başlatan Andromeda, 09 Eylül 2015, 12:42:55

Andromeda

670 nm dalga boylu kırmızı ledi hergün 90 sn 10 ay boyunca cilde tutuyor ve cild gençleşiyor.
Bilim ve teknik dergisi Aralık 2008 sayısında vardı.. yazıyı ekleyecektim ama olmadı maalesef
bulanlar eklesin.. herkesin evinde kırmızı led vardır sanırım
yaraların çabuk iyileşmesinde de kullanılıyormuş.
ben başlıyorum hemen   10ay sonra 20 lik delikanlı olacağım ;D

" Güneş ışığının deriye verdiği zararlardan biri de kırışıklıklara yol açmasıdır. Ama değişik türde bir ışık, LED'lerden elde edilen kırmızı renkli ışık, belki de cildi pürüssüzleştimeye yardım edebilir. Kırmızı ışığın bunu, derideki suyla elastin adlı elastik proteinlerin etkileşimini engelleyerek başardığı düşünülüyor.
Almanya'daki Ulm Üniversitesi'nden Andrei Sommer ve Dan Zhu, bir süredir su moleküllerinin derideki değişik maddelerle nasıl etkileşime girdiğini araştırıyor. Bu araştırmaların sonucunda, "su sevmeyen" maddelere yakın su molekülleri, kristalimsi kaygan bir tabaka oluştururken, "su seven" bir maddeyi çevreleyen su moleküllerininse tutkalımsı bir katman oluşturduğu gözlemlenmiş.
Deriye esneklik veren ve lifli bir protein olan elastinse kırışmalara karşı koyuyor. Elastin, "su sevmeyen" proteinlerdendir. Ama biz yaşlandıkça yağlı asitler, aminoasitler ve kalsiyum tuzları elastin liflerinin üzerinde birikir ve onları "su seven" hale getirir. Bunun sonrasında elastin liflerinin çevresindeki su tabakası gittikçe daha da tutkalımsı
bir hâl alır ve onların çevresindeki dokulara yapışmasına ve esnekliklerini kaybetmelerine neden olur.Daha önceki çalışmalar da dalga
boyu 670 nm dolayında olan kırmızı ışığın, "su seven" maddelere yakın su moleküllerini daha hareketli hale getirebildiği ortaya çıkmış. Buradan yola çıkan Sommer and Zhu, güçlü bir kırmızı ışık kaynağı olan LED'leri göz çevresindeki deriye 10 ay boyunca günde yaklaşık 90 saniye tutmuş ve bunun kırışıklıkları büyük oranda azalttığını gözlemlemiş. Sommer "Sonuç gençleşmiş bir ciltti" diyor. Bu LED'ler daha önceden göz hasarlarını düzeltmek ve yara iyileşmesini hızlandırmak için de kullanılmıştı."

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

t2

Cilt bu yöntemle gençleşti diyelim. Aynı cilde yeniden, aynı yöntem uygulansa sürekli yapılsa sürekli cild genç kalsa olmaz mı? 
Diş fırçalama gibi hergün yapılan rutin bir işi olur.

z

Çok pis bir fikrim var. 60 yaş üstü erkeklerin parasına para demeyeceğim....
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HeCToR

Kopmle Bedeni ışık altına sokmak lazım :D sadece yüz gençleşirse sırıtır Diğer etkenlerinde gençleşmesi lazım  ;D ;D
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

Murat Mert

Alıntı yapılan: CORTEX - 09 Eylül 2015, 12:53:05
Kopmle Bedeni ışık altına sokmak lazım :D sadece yüz gençleşirse sırıtır Diğer etkenlerinde gençleşmesi lazım  ;D ;D

evvet :D :D :P
mert07

diot

Aman diyim fazla gençleşmeyin. 20 yaş civarı tehlikeli. Tutarlar yeniden askere felan almaya kalkarlar, sakata gelmeyin :) . Sizce bu yazılan gerçekmi ? Faydası olsaydı piyasada bu işin ticaretini yapan yüzlerce firma olmazmıydı . ?

efsanepoldem

piyasada bu işi yapan firmalar zaten mevcut
https://www.youtube.com/watch?v=ot48HuEQjSQ

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Melih1802

Alıntı yapılan: z - 09 Eylül 2015, 12:50:33
Çok pis bir fikrim var. 60 yaş üstü erkeklerin parasına para demeyeceğim....

10 yıl daha mı bekleyeceğim :)

birkan

Benim akvaryumda 1 Yıldır o led günde 10 saat yanıyor. 440 mn mavi de var yanında. Dışarı da sızıyor Işık. Ne Balıklar ne ben gençleştiğimiz falan yok. Para tuzağı bunlar. Inanmıyorum ben böyle şeylere.

mert3162

işin bilimsel yanı ayrı ama bizim üfürükçü hocaların tavsiyelerine benziyor ışık maddeye etki edebilir bunu anlayabilirim daha fazla yaşayıpta nabıcaz ortalama 60-70 yıl ömür bana göre iyi ölüm bize bir armağandır.Düşünsenize 1000 sene yaşadığınızı kapitalizmin çarkları arasına sıkışmış milyarlarca beden sadece zenginleri daha zengin yapmaya yarayan bir sistem bu galaksiyi bitirirdi :)
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

diversant

Hocam burdaki genç daha etkin bir icat yapmış :D :D Kökten çözüm yani

https://www.youtube.com/watch?v=iVrJUbeuG44

hakkında konuşmalar bitmiş konuda biraz şaka yapalım dedim :D Ama icat gerçeğe banzettim ben