Win7 Paint manuleri tepede sürekli olarak göstermek

Başlatan z, 17 Eylül 2015, 12:00:41

z

Paint programında çizim esnasında kullanılan seçenekler normalde en tepede sürekli olarak görünür durumdaydı. Bir kaç gün sonra ne olduysa oldu ve bu menu ypk oldu.

Menuye ihtiyacım olduğunda "Görünüm"e gelip menüyü görünür hale getiriyorum. Menüden örneğin silgiyi seçiyorum seçer seçmez menü yok oluyor. Halbuki eskiden yok olmuyordu.
Tekrar menüden bir başka seçim aracı seçmek istersem gene "Görünüm"e gelmem gerekiyor.

Sonuçta suni bir zorluk yaratıyor.

Menüleri kaybolmayacak şekilde tepeye nasıl sabitlerim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

CTRL + T ye basalım. beğendiğiniz gibi olduysa sonra painti kapatalım. yeniden açınca öyle çıkması gerek.

Windows yeniyse Görünümün yanında Giriş var onu seçelim beğendiğiniz gibi olduysa painti kapatalım yeniden açalım

z

Dediğin gibi "Giriş"e basınca düzeldi.

Girişe bastıkça ekranda üst sırada çıkan menü görünümünde bazı değişiklikler oluyor ve bu vaziyette çıkınca artık painti her açışta son seçilen menü görüntüsü geliyor.

@t2

Astronot gibi adamsın. Nerden biliyorsun bunları?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Denedim de öyle yazdım. çeşit çeşit windows var. sanal makinede xp var. heralde bu z xp kullanıyor diye baştan onu denedim. sonra galiba makineyi formatlamış yeni makineye geçmişti  diye düşünerek windows 7 için deneyip yazdım

engerex

Yukarıda bahsedildiği gibi bende olmuyor. Giriş veya Görünüme çift tıklayınca sürekli görünür olmasıyla olmaması arasında geçiş yapılıyor.

t2

engerex

Sürekli görünürse hiçbir şey olmuyor. Tıklayınca görünür ise gizliyse görünüyor, görünürse gizleniyor.