CSD işletim sistemine ne oldu ?

Başlatan ByTEK, 27 Eylül 2015, 13:33:24

t600

Biz  ms- dos u kendi hizmet programımız ile tecrit edip kullanacağız , onun dışarıya erişebilme imkanı olmayacak , sadece içerde .başında kendi arayüzümüz var , dışarı ile bizim istediğimiz dışında konuşamaz , ayrıca buda sorun değil , 200 kb bir şey ms dos . gerekirse sonradan oturur yazarız , ama gerek yok .

engerex

Eğer ciddi ciddi bir şeyler yapmak isteyen varsa ARM üzerine gitsin.

Apple'dan örnek verelim. Yüzeysel olarak bakınca;
Sanırım ilk zamanlar Apple'da Pascal popülerdi. MacOS il sürümleri apple pascal ile yazıldı. (Photoshop ilk sürümleri de MacOS için yazıldı ve yine pascalla.) Zamanla Apple hangisi işine daha çok gelirse onu tercih etti. objective-c vs. derken şu an swift kullanıyor.
İlk Mac ler Motorola işlemciliydi ve ~10 sene kullanıldı. Daha sonra PowerPC'ler ~10 sene kullanıldı. Şu an Intel işlemciler ~10 senedir kullanılıyor. Bundan sonra ise ARM'a geçiş süreci başlayacağını düşünüyorum. iOS önce telefona geldi sonra tablete yakında ARM dizüstülü ile iOS görürüz ve OSX/iOS birleşimi başlamış olur. Tabi bu eskisi kadar kolay bir geçiş olmayacaktır. Apple ilk Samsung ARM kullanıyordu ve şu an kendi Apple ARM kullanıyor ve diğer ARM muadillerine göre gerçekten çok güzlü.

boreas

Alıntı yapılan: CoşkuN - 29 Eylül 2015, 11:41:16
İntel'in pazarlama bölümünde çalışan biri olduğunuzdan şüphelenmeye başladım!
:)))

t600

biri solidword  demiş , çalışmaz demiş . Çalışmasın zaten , ben sadece solid kullanan dev firmalarımızın bu bilgisayarları mevcut netvork e girmesine üzülüyorum , Ne tasarladılarsa gidiyor  :))))))).Solid kullananlar i pc yi nete sokmayın , bizim işletim sistmimiz de solid çalışmasın zaten , biz soliti xp ile nete girmeden kullanalım .Yarın bir harbe girersin , tanklarını solid le cizdin ya , tüm tasarım gitti zaten , tek atışla en zayıf yerinden vurulur  ,  yalan mı ?????

yamak

Alıntı yapılan: t600 - 29 Eylül 2015, 11:41:45
Biz  ms- dos u kendi hizmet programımız ile tecrit edip kullanacağız , onun dışarıya erişebilme imkanı olmayacak , sadece içerde .başında kendi arayüzümüz var , dışarı ile bizim istediğimiz dışında konuşamaz , ayrıca buda sorun değil , 200 kb bir şey ms dos . gerekirse sonradan oturur yazarız , ama gerek yok .
Hocam 200 kb olunca yazması kolay mı oluyo?

t600

200 kb 200.000  asc karekter demek , kendime yakın hissediyorum .

yamak

O zaman kimseye gerek yok siz yazabilirsiniz bi işletim sistemi bence

t600

Ok . Kendim yap diyorsun . Bununla ilgili bir anımı anlatacağım .
Günlerden birgün irandayım .Bir müziksyenle tanıştım , 10 yıldır davası sürüyormuş , kaset çıkarmak istiyordu , 10 yıl izin vermemişler , en sonunda davayı kazandı , kaset çıkarabilirsin diye mahkeme kararı çıktı , Ama bir şart koymuşlar , Evinde çalmak şartı ile .
Bende işletim sistemi yapayim ama evimde kullanayim tamam :)))))))))))))))))))).   anlaştık :)

sovalye

Niye zor olsun ki algoritma nedir zaten oturdum kac sayfa yazi yazdigimi bilirim ben. 200 kb nedir? Sizin mantikla suan hayran hayran izledigimiz uzay gorevlerini yapan aletler bir haftalik calisma ile yapilir. Hem de basic le yazariz. Bu mesajlarin arasinda ise yarar veya ispatli tek kelime yazmamissiniz.
Baslik csd, forum ahalisi bu kadar mesajdir ne anlattiginizi anlamaya ve duzeltmeye calismis.

Deyin ki aha ben bunu yazdim bakin, sonra bunu da yazarim derseniz olur ama suan havanda su dovmus olmuyor musunuz? Ki havandakinin su oldugunu bildiginizden de emin degilim.

Tesla.25

Alıntı yapılan: t600 - 29 Eylül 2015, 12:00:59
Ok . Kendim yap diyorsun . Bununla ilgili bir anımı anlatacağım .
Günlerden birgün irandayım .Bir müziksyenle tanıştım , 10 yıldır davası sürüyormuş , kaset çıkarmak istiyordu , 10 yıl izin vermemişler , en sonunda davayı kazandı , kaset çıkarabilirsin diye mahkeme kararı çıktı , Ama bir şart koymuşlar , Evinde çalmak şartı ile .
Bende işletim sistemi yapayim ama evimde kullanayim tamam)))))))))))))))))).   anlaştık :)

Valla abi ms-dos, basic, win3.1 kullanacağım diyorsun, linux çekirdeğine güvenmiyorum diyorsun, ne idüğü belli olmayan win3.1 güvenmemizi bekliyorsun sonra destek bekliyorsun.

Bence bu hesap troll hesap. ;)

boreas

Alıntı yapılan: t600 - 29 Eylül 2015, 11:47:41
biri solidword  demiş , çalışmaz demiş . Çalışmasın zaten , ben sadece solid kullanan dev firmalarımızın bu bilgisayarları mevcut netvork e girmesine üzülüyorum , Ne tasarladılarsa gidiyor  :))))))).Solid kullananlar i pc yi nete sokmayın , bizim işletim sistmimiz de solid çalışmasın zaten , biz soliti xp ile nete girmeden kullanalım .Yarın bir harbe girersin , tanklarını solid le cizdin ya , tüm tasarım gitti zaten , tek atışla en zayıf yerinden vurulur  ,  yalan mı ?????

Tasarlanan bir yer biliyorum kullanılan bilgisayarlarda internet  kullanmıyorlar.  Ve kaynak dosyalar bilgisayardan çıkmıyor. İçinizi biraz rahatlatırsa diye

t600

Hiç düşündünüz mü . compiler lerin tasarım programlarının  hepsi ücretli ama  bir şekilde kullanıyoruz ? neden acaba .
En iyi bilgisayar kablosuz iletişimi olmayan ve sadece 220 girişi olandır . Gerisi yalan .

kralsam

Alıntı yapılan: yamak - 29 Eylül 2015, 11:47:51
Hocam 200 kb olunca yazması kolay mı oluyo?
:D :D :D

mesaj birleştirme:: 29 Eylül 2015, 13:06:43

Alıntı yapılan: t600 - 29 Eylül 2015, 12:10:57
Hiç düşündünüz mü . compiler lerin tasarım programlarının  hepsi ücretli ama  bir şekilde kullanıyoruz ? neden acaba .
En iyi bilgisayar kablosuz iletişimi olmayan ve sadece 220 girişi olandır . Gerisi yalan .
Bir göz at hocam : https://en.wikipedia.org/wiki/Power-line_communication

CoşkuN

Ms-dos kaynak kodlarını felan isteyen olursa o da burdaymış (ilk 2 versiyon sadece):http://www.computerhistory.org/atchm/microsoft-ms-dos-early-source-code/

t600

coşkun hocam süpersin , açık kodlar , Ben bunları arıyordum . Alimde bol miktarda 8086 işlemci var , 320x240 tft için bir bios yazılımı yaparım ve küçük bir devre kartı ve tft ile ms-dos çalışır , 320x240 tft de 3.1 de süper çalışır ,
Bunları sipariş edecem .
http://tr.aliexpress.com/item/N80C186XL16-N80186/32349448092.html?ws_ab_test=201556_2,201527_2_71_72_73_74_75,201409_1

bu çipte senin gösterdiğin kodlar süper çalışır  :)