NI LabVIEW - Joystick , GamePad ?

Başlatan Firzen, 04 Ekim 2015, 23:24:18

Firzen

Merhabalar ;
Elimde bulunan iki farklı konsolu LabVIEW ile çalıştırmayı denedim. Olmadı.
İnternette araştırdım bir sürü şey denedim yine beceremedim. Nedenini Bir türlü çözemedim. Bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

University of Idaho                                  Postdoctoral Fellow

Firzen

Arkadaşlar merhabalar Sorumun cevabını bulamadım ama üyesi olduğum başka bir forumda çok garip bir cevap aldım sizinle paylaşayım dedim. Aynı soruyu aynı şekilde oradaki forumda da sordum.

Arkadaşlar sakın böyle bir cevap vermeyin hala şoklardayım... Ve ben bu soruya bile cevap verdim. Gülsem mi ağlasam mı anlamadım.

MCansız

hocam bunlar USB ile mi haberleşiyo ?

eger öyle ise labview için usb dll var http://ahidlib.com/index.php/ahid-dll-and-labview burada ama ucretli

Firzen

Alıntı yapılan: Mükail CANSIZ - 06 Ekim 2015, 00:20:25
hocam bunlar USB ile mi haberleşiyo ?

eger öyle ise labview için usb dll var http://ahidlib.com/index.php/ahid-dll-and-labview burada ama ucretli
Evet hocam usb ile çalışıyor.
Hocam ayrıca çok güzel birşey bulmuşsunuz şimdide buna kürek bulmak lazım bakalım nerede bulabileceğim.

MCansız

labview lisansınız var ise labview ile temasa geçin ellerinde usbhid kütüphaneleri varmı yokmu en azından bununla ilgili birçok projeleri vardır

erkan614

Labview ne işe yarar?
Kendi hayatınızdan bir örnek verirseniz sevinirim
Saygılar

MCansız

Alıntı yapılan: erkan614 - 06 Ekim 2015, 11:46:43
Labview ne işe yarar?
Saygılar
labview ve matlab yazılımları sistem modelleme matris yapıları PID sistemler konusunda 4. nesil programlama dilleridir ve mhendisliğin birçok alanında kullanılmaktadır
labview bana göre sistemi yazılımsal olmadan blok diyagramlar ile çözümleyen bir  sistim çalışma şekli okulda gördüğümüz kontrol derslerindeki blok sistemlere benzemekte ve benim için kolaylık sağlamakta aynı şeyi matlabsimulink içinde söyleye bilirim

Firzen

Alıntı yapılan: erkan614 - 06 Ekim 2015, 11:46:43
Labview ne işe yarar?
Saygılar

Kısaca hem simülasyon hem kontrol hem otomasyon hemde yeni nesil blok diyagram ile kodlamanı sağlıyor.