Atollic True Studio

Başlatan yldzelektronik, 05 Ekim 2015, 10:29:44

yamak

Alıntı yapılan: CoşkuN - 06 Ekim 2015, 14:37:28
Şu embedded'çıların çektiği rezillik nedir ya arkadaş. Webçiler, windows'çular, Linux'Çular felan son model IDE'lerle çalışırken biz hala nelerle uğraşıyoruz. Atmel Studio'ya bakayım dedim bir, Visual Studio tabanlı fena durmuyor. Diğer tarafta Keil felan hala 90'lar nostaljisi yaşatıyor bize
Hayatta en çok merak ettiğim sorulardan biri de bu rezilliğin sebebi :).Niye bizim de şöyle netbeans,intelliJ,Qt vs tabanlı bi editörümüz yok?

yldzelektronik

Alıntı yapılan: yamak - 06 Ekim 2015, 17:09:06
Hayatta en çok merak ettiğim sorulardan biri de bu rezilliğin sebebi :).Niye bizim de şöyle netbeans,intelliJ,Qt vs tabanlı bi editörümüz yok?

Yazan yok.Ondandır belki :) Kim uğraşıp da yazacak ki?Ama atollic çok kötü bir görünüme sahip değil sanki?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

yamak

IAR,Keil lisanslayamıyo mu bi editör.Kendi editörleriyle uğraşacaklarına neden güzel bi editör lisanslamıyolar anlamıyom.

boreas

Ben embedded'de freescale kullanıyorum ide olarak eclipse'i kendilerine düzenlemişler ve kinetis design studio diye bir yazılım geliştirmişler. Bence harika bir yazılım. Component tabanlı vs. vs. Sıfırdan yazmaya gerek yok esasen. Eclipse çok güçlü bir ide. Eclipse'in huyu suyu  bilinse istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Örnek ben eclipse delphi gibi form design modulu dahi görmüştüm.

engerex

SEGGER Embedded Studio deneyen var mı? 
https://www.segger.com/embedded-studio.html

Cross platform: Windows 32/64/MacOSX/ Linux intel/Arm

ARM7 / ARM9, Cortex-M0 / Cotex-M1 / Cotex-M3 / Cortex-M4 / Cortex-M7 and Cortex-A / Cortex-R

yldzelektronik

Bu ideye stdlib eklemek resmen ölüm.Yapabilen var mı?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

yldzelektronik

Örneğin Stm32F0 ailensinden bir mcu için proje oluşturuyorum. Hal değil de stdlib kullanmak istiyorum.İlgili klasöre stdlib dosyalarını kopyalıyorum.Ancak sürekli olarak derleme hataları alıyorum.Şuan tam olarak hatırlamıyorum hata detaylarını.Ancak özetle dosya yollarının doğru gösterilmediğiyle alakalı hatalardı.Bazı dosyaları bulamadığını falan söylüyordu.

Ekleme: Akşam evde falan tekrar stdlib ile proje oluşturmayı deneyeceğim. Hata mesajlarını falan yazacağım uğraşabilirsem.