pic ve arduino araasında bağlantı yapılabilir mi

Başlatan ywzz07, 10 Ekim 2015, 12:24:02

ywzz07

arkadaşlar merhaba robot yapmayı düsünüyorum robotu pic le yapıp , arduino ile üstüne özellik eklemeyi düşünühyorum avaba arduino ile pic i birbirine uyarlayabilir miyim .

Tagli

Yapılmasına yapılır ama iki cihaz arasında iletişim protokolü geliştirip uygulamak biraz deneyim isteyen bir iş. Sağlıklı çalışan bir sistem için epey zaman ve emek harcaman gerekebilir. Yerinde olsam işi hiç karıştırmaz, ikisinden birini seçip tek başına kullanırdım.
Gökçe Tağlıoğlu

94onur94

Tam olarak nasıl bir bağlantı kurmak istiyorsun? Örneğin; arduino herhangi bir sensörden veri okur, okuduğu veriye göre PIC'e UART üzerinden veri gönderir, PIC'de bu veriye göre motoru kontrol eder. Böyle bir şey yapılabilir UART ile lojik iletişim seviyesi uyuyor ise farklı mikrodenetleyiciler ile iletişim kurabilirsin.

patasana

Yeterince IO su olan arduino kartlar var. 2 işlemcili sistem gereksiz.

ywzz07

yapmak istediğim proje engelden kaçan sese yönelen robot ile ev güvenlik sistemi yani robot bi ses algıladdığında bu sese yönelecek ve buradan wifi modülü ile görüntü aktaracak. robotu pic le yapmayı düşünüyorum. picde wifi modülünü bulmak biraz zor onun için ardunıo ıle pic arasında balantı yapmayı düşünüyorum

Recep METE

Sensörle pici yönetebilirsin, arduino nano ile wifi ve kamera olayını yaparsın.Aralarında bağlantıya bile gerek yok ki.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

kantirici

Seri iletişim kullanarak kolaylıkla arduino ve pic mcu ile ikisi arasında veri alıp gönderebilirsin.