WINDOWS LIFE MAIL ARIZASI

Başlatan TABS, 04 Kasım 2015, 21:04:57

TABS

Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar.
Bir kaç gün öncesine kadar bilgisayarımda kullandığım Windows life mailime emaillerim ve sitelerin bildirimleri geliyor ve bende email gönderebiliyor ve sitelere life mail üzerinden girebiliyordum. Bir kaç gün önce internet explorer birden çalışmaz oldu (Mutlaka ben bir şey yaptım ama ne ?) açılır gibi oluyor fakat birden kayboluyor. Bende Google ikonu üzerinden internete girmeye başladım, sorun yoktu fakat life mail'e herhangi bir şeyin gelip gitmediği farkettim. Internet explorer 11'i tekrar yükledim sorun çözülmedi yine açılıyormuş gibi oluyor ama birden kayboluyor.
Life mail ise her açılışta aşağıdaki hata mesajını veriyor, nette bu hata koduyla ilgili pek bir şey bulamadım.
Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

engerex

Güncellemeleri yapıyor musun?

muhendisbey

internet explorer çevrimdışı moda geçince live mail postaları alamaz yada gönderemez. internet explorer'a gir oradan çevrimiçi bağlan gibi bir seçeneği seç. Bir diğeri de antivirüs programı yada windowsun kendi firewall'unda internet erişimini kesmiş olabilirsin. Ben halen kullanabiliyorum, sıkıntı yok.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

TABS

Alıntı yapılan: engerex - 04 Kasım 2015, 21:13:32
Güncellemeleri yapıyor musun?
bilgisayarı kapatırken arasıra Windows kendi kendine güncellemeler yapıp sonra bilgisayarı kapatıyor, bunun dışında ben kendim her hangi bir güncelleme yapmıyorum.

Alıntı yapılan: muhendisbey - 05 Kasım 2015, 01:15:53
internet explorer çevrimdışı moda geçince live mail postaları alamaz yada gönderemez. internet explorer'a gir oradan çevrimiçi bağlan gibi bir seçeneği seç. Bir diğeri de antivirüs programı yada windowsun kendi firewall'unda internet erişimini kesmiş olabilirsin. Ben halen kullanabiliyorum, sıkıntı yok.
Bu dediklerini bir deneyecem, sonucu söylerim.

engerex

Güncelleştirmelere girip hem öncelikli hemde önerilen güncellemeleri seçip yapıp sonucu gör. Orada mutlaka internet Explorer ile ilgili güncellemelerde vardır.

TABS

Alıntı yapılan: engerex - 05 Kasım 2015, 18:35:26
Güncelleştirmelere girip hem öncelikli hemde önerilen güncellemeleri seçip yapıp sonucu gör. Orada mutlaka internet Explorer ile ilgili güncellemelerde vardır.
Güncelleştirmelere girdim, bekleyen 5 güncelleştirme isteği vardı. İçlerinde internet explorer yoktu fakat ben yinede hepsini güncelledim, değişen bir şey olmadı.
Alıntı yapılan: muhendisbey - 05 Kasım 2015, 01:15:53
evet internet explorer çevrim dışı, internet de bir sorun yok Google veya explorerden internete girebiliyorum.
sorun olan Windows life mail, çevrim dışı kalıyor. Bir türlü çevrim içi olmuyor. internet explorer in içindede çevrim içiyle ilgili her hangi şeye rastlamadım acaba dns kodlarımı değişti ?

veliusta

TABS

Hayır korsan değil, belki düzelir diye ınternet explorer 11'i yeniden yükledim. Ama değişen bir şey olmadı, explorer üzerinden internete girmek istediğimde 5-10 saniye internete girecekmiş gibi arama yapıp birden ekrandan kayboluyor.
Bu sefer direk Google ikonu üzerinden internete girdiğimde explorer üzerinden açılıyor ve netmahal diye bir portal/site ekrana geliyor ve bu sayfa içindeki google ikonu üzerinden veya sayfa üzerindeki bağımsız Google ikonu üzerinden Google'a bağlanabiliyorum ve istediğim sitelere girebiliyorum. Ne yaptıysam Google'ı ana sayfam yapamadım, bu sorunlar hep tekrarlanıyor. Ayrıca bir şey farkettim kaspersky (yasal-1 senelik, daha senesinin dolmasına çok var) kendini otomatik olarak güncelleyemiyor.
El ile güncelle dediğimde bilgisayar kapanana kadar ''sunucuya baglanılıyor'' yazıyor fakat işlem gerçekleşmiyor.
Bu sorunların bir şekilde üstesinden gelecem ama ne zaman ve nasıl bilmiyorum..!
Bu arada tabiki Windows life mail hala ne alma ne gönderme yapıyor.
Buyrun bakalım cıkcıkabilirsen işin içinden, belkide hemen halledilebilecek çok küçük bir sorundur ama ben şimdilik sorunun kaynağını bulup sorunu çözemedim.

mesaj birleştirme:: 08 Kasım 2015, 01:15:50

Hemen bir düzeltme yapayım; ınternet explorer 11'i tekrar yükledikten sonra internete girmek istediğimde artık arıyormuş gibi yapıp ekrandan kaybolmuyor fakat açıldığında üstteki yazımda belirttiğim gibi netmehal denen portal/site açılıyor. Tabiki üstteki yazımdaki diğer sorunlar tümüyle devam ediyor.

engerex

TABS