TTNET e başvuru yaptım, internet bağlanmadan iptal ettirilebilir mi?

Başlatan RaMu, 17 Kasım 2015, 10:17:25

RaMu

Kısaca şubeden başvuru yaptım,
henüz ekip interneti bağlamaya gelmeden başvuruyu iptal edebilir miyim?
İmzaladığım belgeler ne olacak?

Dün Ttnet in bir şubesine gidip internet başvurusu yaptım,
24 ay taahhütlü
bir sürü belge imzaladım, tabi okumadan,
ekipler 4 gün içinde gelip hattınızı bağlayacak vs. dediler,
bugün superonline daha cazip geldi ona başvurmayı düşünüyorum,
binada kullananlar var ve memnunlar, ttnet burada iyi değil diyorlar.

Şimdi yeni başvuru yaptım, ekiplerde eve gelmediler henüz,
bu aşamada interneti hiç bağlatmadan iptal ettirebilir miyim?
Başvurduğum yeri aradığımda "ekip geldiğinde istemiyorum derseniz otomatik iptal olur"
İmzaladığım belgeler ne olacak dedim, bir şey olmaz dedi :)

Bu belgeler ne olacak,
ben bu işe pek güvenemedim,
yarın bir sürü ıvır zıvır çıkarırlar diye düşünüyorum.

Ne yapmak lazım?
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

ferit06

Bence de pek güvenme şubeye gidip iptal ettir. Sonra ekipler tesis için geldiler vs. parası çıkartmasınlar. Bu arada pazarlığa da açık olurlar.

Melih1802

TTNET nakil işlemi yaptım " birkaç saat içinde açılır " dediler , açılmadı 12 gün oldu yine açılmadı.
Uydu net bağlattım 2.2mb download.

Bendede 24 Ay tahaatüt vardı merkeze giderek kapattım. Borç çıkmadı.

Saadete gelelim. Olmadı bağlat arkasından Superonline geç. Hatta Superonline a sor.

trinity

Türkiyede 40 sayfa hizmet sözleşmelerini okumaya gerek yok, çünkü sizin lehinize en ufak bir madde bile koymuyorlar, ya kabul edip imzalıyorsunuz ya da size hizmet vermiyorlar.

Eğer şartları beğenmeyip başka bir şirkete gideyim deseniz, genelde aralarında anlaşmış oluyorlar aynı şartlar orada da karşınıza koyuluyor. Avrupada böyle birşey olsa o şirketleri bitirirler.

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: trinity - 17 Kasım 2015, 10:35:49
Türkiyede 40 sayfa hizmet sözleşmelerini okumaya gerek yok, çünkü sizin lehinize en ufak bir madde bile koymuyorlar, ya kabul edip imzalıyorsunuz ya da size hizmet vermiyorlar.

Eğer şartları beğenmeyip başka bir şirkete gideyim deseniz, genelde aralarında anlaşmış oluyorlar aynı şartlar orada da karşınıza koyuluyor. Avrupada böyle birşey olsa o şirketleri bitirirler.
+1
yıllardır internet hizmeti alacak doğru düzgün firma bulamıyorum, sırf bu sebeple aptal bir telefon hattına da mahkumum.

zamzam23

sorun olmaz. abonelik başlasa dahi iptal edebiliyorsun.kullandığın ay kadar indirim tutarını ödeyerek.

altyapısı varsa uyduneti de araştırabilirsin. yoksa süperonline en iyisi. hiç olmazsa durduk yere internet hızınız düşüp, müşteri hizmetlerini arayıp küfredince artmaz!!

birkan

Geçen hafta arkadaşım internet bağlandığı gün Komşusu o kadar para vermeye ne gerek var benim interneti paylaşalım Demiş. Birlikte 2 günlük interneti iptal ettirmeye gittik. 450 tl borç çıkardılar. Modem parası, bağlantı parası vs. Iptal ettiremedi tabi.

mg1980

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: RaMu - 17 Kasım 2015, 10:17:25
Kısaca şubeden başvuru yaptım,
henüz ekip interneti bağlamaya gelmeden başvuruyu iptal edebilir miyim?
İmzaladığım belgeler ne olacak?

Dün Ttnet in bir şubesine gidip internet başvurusu yaptım,
24 ay taahhütlü
bir sürü belge imzaladım, tabi okumadan,
ekipler 4 gün içinde gelip hattınızı bağlayacak vs. dediler,
bugün superonline daha cazip geldi ona başvurmayı düşünüyorum,
binada kullananlar var ve memnunlar, ttnet burada iyi değil diyorlar.

Şimdi yeni başvuru yaptım, ekiplerde eve gelmediler henüz,
bu aşamada interneti hiç bağlatmadan iptal ettirebilir miyim?
Başvurduğum yeri aradığımda "ekip geldiğinde istemiyorum derseniz otomatik iptal olur"
İmzaladığım belgeler ne olacak dedim, bir şey olmaz dedi :)

Bu belgeler ne olacak,
ben bu işe pek güvenemedim,
yarın bir sürü ıvır zıvır çıkarırlar diye düşünüyorum.

Ne yapmak lazım?
İmzalanan belgelerin iptal edilmesi yine imza ile olmalıdır.
Teknik servis kapına geldiğinde onlara iptal etmek istiyorum demen bir anlam ifade etmeyecektir. Onların görevi teknik servisliktir ve işlerini yapıp gideceklerdir. Bu iş için de bağlandı kaydı oluştururlarsa resmi olarak hizmet verilmeye başlanmış demektir.
Yasal olarak bir hizmetten ve ya mal alımından belli bir süre içerisinde vazgeçme hakkın bulunmaktadır. Bu hakkını kullanabilmek için..;
Ttnet firmasına iadeli taahütlü bir mektup göndermelisin. Ancak gecikmeler sözkonusu olacağı için bu arada hizmet başlatılırsa yine bağlantı için yasal ödemeler zorunlu olacaktır.
ttnet bölge müdürlüğüne giderek hizmet alımından vazgeçtiğini bildirir bir dilekçe yazmalı ve kayıt numarasını mutlaka almalısın.
Dilekçenin iki nüsha olması ve kayıt numarası ve tarihinin sendeki nüshaya resmi damgalı ve imzalı olarak serh verilmesi gereklidir.
Eğer bu mümkün olmazsa;
Vazgeçme dilekçesini NOTER aracığı ile yaparsan bir miktar noter masrafın olacaktır. Ama noter tasdikli belgeler kanıt olduğu için hiçbir hak talep edemezler.

elektronik

ben turknet kullanıyorum aylık 49tl sınırsız  hız 16mb.  sabit ev telefonu aylık 3.000 dk bedava (gsm aramaları hariç) telefon ayık sabit ücreti yok.
tavsiye ederim.

Cemre.

Hocam bu konuda arkadaşlarım bir sıkıntı yaşamışlar, kuruluma gelmeden iptal ettirmek istemişler şuan tam olarak hatırlayamıyorum ancak 8-9 ay sonra da borç diye gelmişler, ödemek zorunda kalmışlardı. Bu da süper olan markanın işi.
Bence kendiniz bizzat ilgilenin yoksa kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ayrıca altyapınız varsa süper olanın fiberini tavsiye ederim, yoksa hepsi aynı bölgesel farklılıklar dışında.