Laptop Ekranı

Başlatan oguztkn, 30 Kasım 2015, 22:28:58

oguztkn

Arkadaşlar merhaba

Elimde arızalı bir hp pavilion d9600 laptop var bunun 17 inç lik ekranını kullanmak istiyorum monitor yada tv olarak.Lcd Controller devreleri varmış bunlar ile oluyormuş galiba ama bu konuyla ilgili bilgim yok internette böyle sürücüler buldum ama hangisi olur nasıl olur bilemedim bunla ilgili bilgisi olan var mı ?

ByTEK

meraktan araştırdım aşağıdaki gibi bir bağlantı şekli buldum açıkçası şuanda merak etmiyor değilim. acaba olur mu diye.

vga analog iken lcd dijital..

Deneyen varmıdır ?

pea

LCD kontrol kartları kullanılıyor bu iş için. 20$ civarına eBay'den bulunabiliyor.
Direkt VGA, HDMI, DVI gibi arayüzlerle kullanılamıyorlar.

HexfeT

Notebook LCD panellerin girişi LVDS denilen ve sanırım Intel'e ait bir standart yapı. Zaman içerisinde değişip gelişen bir kaç farklı konektör yapısı var. En yaygın olan 40pin LVDS.

Verdiğiniz resimdeki gibi bir bağlantı mümkün değil. LVDS de 18bit RGB ve senkronizasyon bilgileri diferansiyel bağlantılı 3 hat üzerinden seri dijital veri olarak panele iletiliyor.

Paneli değerlendirmek istiyorsanız ilan açıp satabilirsiniz. Kullanmak isterseniz uygun LVDS bağlantıya sahip HDMI, VGA girişleri olan bir kart almanız lazım.

engerex

Yerli teknoloji sitelerinde dizüstü PC ekranını monitör olarak kullanmak için yapılması gerekenler vidyo ile anlatılıyordu.