MCP3424 BOZULUYOR

Başlatan frederic, 18 Ocak 2016, 16:46:47

z

Bütün girişlerden + besleme hattına doğru schotky diyod bağlamayı dene birde. Girişe voltaj gelirse diyod üzerinden beslemeye de gitsin.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

frederic

Topladığım kartı hgs hocaya yolladım Bülent Hocam, onda scop var büyük ihtimalle sorun anlaşılacaktır. Akabinde önerinizi değerlendiririm.

Karamel

bu konu ne durumda? hgs hocamda herhangi bir gelisme varmi?

M_B

Alıntı yapılan: Karamel - 24 Şubat 2016, 21:11:38
bu konu ne durumda? hgs hocamda herhangi bir gelisme varmi?

+1
Son durum nedir? Microchipten email geldi mi?

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

frederic

Kusura bakmayın dostlar, başka bir proje için yoğun şekilde uğraştığım için bu işi askıya aldım bir müddet. Microhip'ten gelen çözüm önerisi aşağıdadır. Ayrıca hgs hocanın'da eleştirileri ve çözüm önerileri doğrultusunda bir kaç test yapmam gerekli fakat yoğunluktan fırsat bulamıyorum.

Hi,

Please see Absolute Maximum Ratings on Section 1.0 Electrical Characteristics on page 5 of the MCP3424 data sheet (http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/22088c.pdf).
All inputs and outputs absolute maximum ratings is from VSS - 0.4 to VDD + 0.4.
If you apply input before powering the module, this condition is beyond what is advised by the Absolute Maximum Ratings.

ahmetbudak

Alıntı yapılan: frederic - 07 Nisan 2016, 10:54:52
Kusura bakmayın dostlar, başka bir proje için yoğun şekilde uğraştığım için bu işi askıya aldım bir müddet. Microhip'ten gelen çözüm önerisi aşağıdadır. Ayrıca hgs hocanın'da eleştirileri ve çözüm önerileri doğrultusunda bir kaç test yapmam gerekli fakat yoğunluktan fırsat bulamıyorum.

Hi,

Please see Absolute Maximum Ratings on Section 1.0 Electrical Characteristics on page 5 of the MCP3424 data sheet (http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/22088c.pdf).
All inputs and outputs absolute maximum ratings is from VSS - 0.4 to VDD + 0.4.
If you apply input before powering the module, this condition is beyond what is advised by the Absolute Maximum Ratings.

Sayın hocam ben bu cevaptan MCP3424 e besleme gerilimini uygulamadan girişlerine voltaj uygularsak maksimum spectini aşmış oluyoruz diye anladım .Doğru anlamış mıyım?

frederic

Evet, adamlar ayrıca tavsiye etmiyoruz bu tarz bir işlemi diyor.

Murat Mert

Mecburen analog swich yada rölr tarzı bir şey kullanmak gerekiyor o zaman.
mert07

frederic

Öyle görünüyor Murat Abi, zamanında dikkat etmek lazım işte.

frederic

Merhaba dostlar, araya giren başka projeler sebebi ile yaşadığımız sıkıntıyı masada bırakmak zorunda kalmıştık. Şimdi tekrar el atayım diyorum bu meseleye.

İnternette dolaşırken güzel bir şemaya rastladım;

Bu devreyi olduğu gibi uygulamak istiyorum, tabi negatif yorumlar olursa onları da değerlendirebiliriz. Yalnız döküman da opampın, ve girişlere bağlı d4-d5 / c6-c7 diyot ve kondansatörlerin isimleri belirtilmemiş. Bu elemanlar için ne kullanmamı tavsiye edersiniz ?

Erol YILMAZ

1n4148    sod123 kılıf

yada plastik kılıf başka bi diyot.  cam olanlar iyi olmuyor..