Ynt: HMI cihazım için "usb aygıtı tanınmadı" hatası

Başlatan tekosis, 27 Ocak 2016, 21:50:52

tekosis

Selamün aleyküm arkadaşlar. elimdeki hmi cihazı pc ye bağlamaya çalışıyorum, direk usb bellek olarak görünmesi lazım ancak aşağıdaki uyarıyı alıyorum.
driver güncelleme ve diğer sitelerdeki bir takım müdahaleleri de yaptım ama olmadı. işletim sistemi win8.1 64 bit. acaba bu sıkıntı ile uğraşan oldu mu?

mesaj birleştirme:: 27 Ocak 2016, 21:56:51

şimdi win7 kurulu olan başka bilgisayarda denedim normal olarak çalıştı. win8 de problem ne acaba?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Klein

Sürücü imzasını devre dışı burakmayı bir dene.  internette sürücü  imzasını devre dışı bırakma ile ilgili  çokça bilgi mevcut.

makdeniz

Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

tekosis

@Klein hocam teşekkür ederim. geçen günlerde benzer bir problemi dediğiniz şekilde halletmiştim ama maalesef bu sefer sonuç vermedi.

@makdeniz hocam cihaz çin malı bir ürün. linki aşağıda
http://www.alibaba.com/product-detail/HMI-4-3-inch-smart-terminal_60217266971.html
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

makdeniz

HMI yazınca aklım direkt otomasyon ürünlerine gidiyor. Büyük ihtimal işletim sistemi kaynaklıdır başka bir bilgisayarda denemekte fayda var.
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

tekosis

hocam yukarıda da belirttim herhalde gözden kaçmış. cihaz win7 kurulu olan bilgisayarımda çalışıyor ancak sürekli kullandığım win8.1 kurulu olan makinede çalışmıyor. hata kodu 43 olarak geçiyor. bu hata ile ilgili olan çözümleri deniyorum ama şimdilik gelişme yok. fikri olan var ise yardımlara açığım.

bybik

Besleme sorunu daha önce benim başıma böyle bir dert açmıştı.Cihaz ile bilgisayar arasındaki kabloyu kısa tutmayı.Mümkünse cihazı external beslemeyi deneyebilimisin?

tekosis

İki farklı kablo, hemde harici besleme ile denedim sonuç ayni.