Vipa PLC Program silinmesi hk.

Başlatan mert3162, 05 Şubat 2016, 07:53:56

mert3162

Arkadaşlar merhaba dün gece bir problem yaşadımda biraz garip bir problem

bir makinam var ve üzerinde siemens muadili vipa plc bulunmakta program vs tamamı simatic manager üzerinden yazılıyor.(s7-300 muadili bir plc)

plc programdan bir biti setli göstermesine rağmen o bitin çıkışındaki valfi ne operatör panelinden nede programdan çalıştıramadim.Makine üreticisiyle yaptığımız görüşmede programda bazı blokların silinmiş olduğunu yeniden yükledikten sonra düzeldiği bilgisini aldım.

açıkcası programın bazı bloklarının silinmiş olabileceği durumu bana inandırıcı gelmedi.

Daha önce böyle bir durumla karşılaştığınız oldumu data yada fonksiyon bloklarından bazıları yada bir kaçı silinmiş olma durumu açıkcası hiç inandırıcı gelmiyor.(Programın tamamen silindiğini söyleseler inanmaya hazırım ama bazı bloklar silinmiş diyorlar.)
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

mert3162

siz ne dersiniz bu duruma arkadaşlar mümkünmü sizce
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

frederic

10yıldır siemens plc yazıyorum ben piyasada böyle bir şey ile karşılaşmadım. Müşterilerin beyanları çoğu zaman yanlış veya kasıtlı çıkar, en çok buna şahit oldum.

a.zorba

Fiziksel bir arıza yoksa . Timer kilidi vs gibi bir durum olabilir mi.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.