Bilgisayarı hızlandırma

Başlatan unknownperson, 07 Şubat 2016, 12:49:38

unknownperson

Konu hakkında ileride okuyacakların bilgisi olması amacıyla uzun süre sonra düşündüğümü gerçekleştirdim ve sonuçları şunlar oldu.

Bilgisayara SATAdan bağladığım SSD diske LUBUNTU son sürümünü kurdum.
Şuanda USB Wi-Fi stick ile internet 2-3/5 çizgi çekmesine rağmen en azından sitelerde az bekleme yaşıyorum.
Terminal gayet hızlı.

USB Wi-fi Stick biraz eski ben şu ürünü alsam değişiklik olur mu: TP-Link TL-WN821N

Bir de eclipse en basit kasmıcak program değil mi ? Ben eclipse'te java çalışmak istiyorum kasıyor. Bu kasmanın sebebi nedir ?

foseydon

hocam eclipse kasıntı bir program, bellek talebi bayağı fazla. program java ile yazıldığı için, ayrıca birde java virtual machine koşması gerekiyor. Java çalışmak istiyorsan NETBEANS öneririm, daha hızlıdır.

unknownperson

Alıntı yapılan: foseydon - 14 Mayıs 2018, 11:10:24hocam eclipse kasıntı bir program, bellek talebi bayağı fazla. program java ile yazıldığı için, ayrıca birde java virtual machine koşması gerekiyor. Java çalışmak istiyorsan NETBEANS öneririm, daha hızlıdır.
Hocam aslında işyerinde Eclipse kullanıyorum ama program çok önemli değil java çalışayım da nasıl olursa olsun fikrindeyim. Ben Netbeanste çok eklenti var diye biliyorum o sebeple daha çok yük bindirir kastırır diye düşünmüştüm. Eclipse raspberry pi de bile geliyor bu nedenle hafiftir diye düşünüyordum.

foseydon

Alıntı yapılan: unknownperson - 14 Mayıs 2018, 11:47:48Hocam aslında işyerinde Eclipse kullanıyorum ama program çok önemli değil java çalışayım da nasıl olursa olsun fikrindeyim. Ben Netbeanste çok eklenti var diye biliyorum o sebeple daha çok yük bindirir kastırır diye düşünmüştüm. Eclipse raspberry pi de bile geliyor bu nedenle hafiftir diye düşünüyordum.

netbeans'in o kadar eklentisi yok, yani eclipse kadar yok. şöyle düşünün, eclipse "core IDE" boş bir editör ve siz misal C/C++ geliştirmek isterseniz bunu eklenti olarak ekliyorsunuz. Ayrıca plug-in'ler var, source code control vs. işleri için. Yani bu bağlamda NETBEANS daha hafif. Ayrıca, eklentileri kurup kaldırmak sizin elinizde sonuç olarak. NETBEANS bedava ve daha hızlı diye önerdim. Java'cılar arasında en popüler ide INTELLIJ IDEA benim bildiğim kadarı ile. velhasılı, indirip denemek lazım. Siz deneyin, kendiniz karar verirsiniz zaten hangisinin daha hızlı olduğuna.