Ritimli korna bizde yapabilirmiyiz bundan

Başlatan eml581, 08 Şubat 2016, 03:23:29

tekosis

@EnesYazıcı kardeşim şu şekilde bir çalışmayla herhangi bir videodaki ya da sesteki zamanlamayı kopyalayabilirsin.

* videoyu indir
* videoyu mp3 formatına dönüştür
* nero waveeditor gibi bir programla sesi aç
* sesin sürekli tekrar eden, sana lazım olan kısmını sesten çıkar gerisini sil-kes
* ses editör programında bulunan (resmin üst tarafında) zaman cetvelini kullanarak sesin lazım olan kısmındaki  zamanlamayı belirle.

aşağıdaki resimde görüleceği üzere videodaki melodi yaklaşık 3.2 saniye sürüyor geri kalan kısmı kestim çünkü dediğim gibi  aynı ritm tekrarlanıyor. resmi paint ile açıp pikselleri sayarak tam zamanlamayı tutturabilirsin.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

eml581

Alıntı yapılan: tekosis - 13 Şubat 2016, 00:40:48
@EnesYazıcı kardeşim şu şekilde bir çalışmayla herhangi bir videodaki ya da sesteki zamanlamayı kopyalayabilirsin.

* videoyu indir
* videoyu mp3 formatına dönüştür
* nero waveeditor gibi bir programla sesi aç
* sesin sürekli tekrar eden, sana lazım olan kısmını sesten çıkar gerisini sil-kes
* ses editör programında bulunan (resmin üst tarafında) zaman cetvelini kullanarak sesin lazım olan kısmındaki  zamanlamayı çıkart.

aşağıdaki resimde görüleceği üzere videodaki melodi yaklaşık 3.2 saniye sürüyor geri kalan kısmı kestim çünkü dediğim gibi  aynı ritm tekrarlanıyor. resmi paint ile açıp pikselleri sayarak tam zamanlamayı tutturabilirsin.

sagolun hocam hemen deniycem

hocam kurulum baya uzun surcek benim emektarda siz ritim sürelerini çıkarabildinizmi

yolcu27

Bende bir kayıt programına atmayı istedim fakat program 3 GB olunca Vazgeçtim aklıma movie mkaer geldi oraya attım oradan baktım ritimlerin arasına ona gore bir tane yaptım ama elimde role yada buzzwr olmadığı için sadece ledler yanıyor
YouTube da var nuri alco muzigi diye

turkcoder_tr

Bilgisayar programı ile sorunu çözmeyi düşünüyorum şu an sesleri arşivimden çıkardım arayüz yazmaya başladım.....

eml581

Biseye benzemedi ama deniycez daha ben simdi bunu korna bagladim dit kornalardan energi verince surekli kornanin biri surekli calmaya geciyor digeri calmiyo anlamadim niye yapiyo boyle korna baglamayinca videodaki gibi guzel calisiyo

https://youtu.be/DVsoGUYKqs8

kutahyaspor

şu an ritmin çok çok hızlı, kornanın kesintisiz çalması normal görünüyor.

eml581

Alıntı yapılan: kutahyaspor - 13 Şubat 2016, 18:01:49
şu an ritmin çok çok hızlı, kornanın kesintisiz çalması normal görünüyor.

Ama hocam power bagliyom kornalar ritimle calisiyor ama  powerde tam guc veremiyo o yuzden ses vermiyo tam akuye baglayinca sapitiyo anlamadim rolelerin beslemesinr kondansator bagladim belki duzelir diye ayni gene farki olmadi

yolcu27

Bende nuri alco müziği için bir çalışma yaptım role ye bağlamadım henüz ama ledlerin yanıp sönemsi ile elimle tuttuğum ritim aynı gibi , akşam bir video çekip deneyeyim

edit: video çektim ekliyorum. sadece bir kısmını yazmıştım biraz uğraşınca güzel şeyler çıkacak gibi.

deneme videom

https://www.youtube.com/watch?v=UZ2j18HOiwk

eml581

Alıntı yapılan: yolcu27 - 14 Şubat 2016, 14:23:20
Bende nuri alco müziği için bir çalışma yaptım role ye bağlamadım henüz ama ledlerin yanıp sönemsi ile elimle tuttuğum ritim aynı gibi , akşam bir video çekip deneyeyim

edit: video çektim ekliyorum. sadece bir kısmını yazmıştım biraz uğraşınca güzel şeyler çıkacak gibi.

deneme videom

http://www.youtube.com/watch?v=UZ2j18HOiwk

Aynen hocam bnde ugrasiyorum hangi dilde yaziyosun programi

dursuncemal

egert selenoid acip kapatiyorsan  ritmin hizli gibi ritmi biraz yavaslatip dene birde role yerine neden transistor yada mosfet koymadiniz?
:=

eml581

Korna 1 tanesi rahat 7 amper cekiyo hocam ne kullanilabilir sizce havali degildi bnm kornalar roleden dolayimi o anlattigim olay acaba

yolcu27

Pic programlamada daha çok yeniyim 1 hafta önce başladım sıfırdan , pic basic kullanıyorum. Toggle komutu ile araya bekleme koyarak cikti bu çalış ma. Zaman oldukça bakacağım çaresine artık

eml581

Alıntı yapılan: yolcu27 - 15 Şubat 2016, 08:17:52
Pic programlamada daha çok yeniyim 1 hafta önce başladım sıfırdan , pic basic kullanıyorum. Toggle komutu ile araya bekleme koyarak cikti bu çalış ma. Zaman oldukça bakacağım çaresine artık

hocam senin kodu sana zahmet paylaşırmısın

emrecatal00

Arkadaşlar fazla büyük bir şey değil ama bende çat çat kornanın kodunu yazmıştım buyrun ;

DONGU:
PORTB=%11111100
PAUSE 50
PORTB=%11111111
PAUSE 25  :D :D :D
GOTO DONGU

Arkadaşlar bu arada disko korna diye aratırsanız daha güzel melodiler duyabilirsiniz , animasyonu geliştirmek amacıyla söylüyorum..
''HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL''

eml581

Alıntı yapılan: emrecatal00 - 16 Şubat 2016, 13:34:39
Arkadaşlar fazla büyük bir şey değil ama bende çat çat kornanın kodunu yazmıştım buyrun ;

DONGU:
PORTB=%11111100
PAUSE 50
PORTB=%11111111
PAUSE 25  :D :D :D
GOTO DONGU

Arkadaşlar bu arada disko korna diye aratırsanız daha güzel melodiler duyabilirsiniz , animasyonu geliştirmek amacıyla söylüyorum..
''HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL''

Benzer bi video yokmu hocam sizin yaptiginizin