3d yazıcılar hk

Başlatan mert3162, 31 Mart 2016, 02:22:02

mert3162

merhabalar yaklaşık 2 aydır 3d yazıcı araştırıyorum ortama bütcem 3500-5000 arasında

düşük seviyelerden i3 prusa gördüm ancak pek güvenilir gelmedi o yüzden biraz rakamları yukarı çektiğimde

http://edukkan.3dortgen.com/ultimaker-2-go ürününü buldum ancak +kdv falan olduğunda işler biraz değişiyor gibi bu fiyat bandında ürün tavsiye edermisiniz ?

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

ozmo18

Sigma 3D projesini incelemenizi tavsiye ederim. Proje sahipleri cihazı kendilerinden almasanız bile sorularınızı yanıtlamaktan yardımcı olmaktan çekinmiyor.
TEŞEKKÜR EDERİM...

ido2323

açık kaynak prusa i3 hazır satılanları var onlara bak  1000-2000 lira arası değişir. Sadece örnek olsun diye veriyorum, yanlış anlamayın;
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-prusa-i3-3d-yazici-printer-286489435/detay

Tagli

Kendin toplarsan 600 TL civarında bir fiyata da işin içinden çıkabilirsin ama hem uzun sürer hem de epey uğraştırır. Yine de özel bir marka yerine Prusa Mendel i3 türevi bir şey almanı öneririm. Böylece bir yerleri bozulursa rahatlıkla kendin onarabilirsin.
Gökçe Tağlıoğlu

mert3162

Alıntı yapılan: ferit06 - 31 Mart 2016, 08:41:39
Şurayı da bir incele;

http://www.anka3dprinter.com/urunler?term=106&orderby=date&order=DESC

oldukça başarılı görünüyor alternatiflerim arasına ekledim bir kaç yerden daha fiyat bekliyorum açıkcası ilk deneyim için bu kadar yüksek fiyatlara çıkmaktansa 1500 tl lik bir ürünün bana yeteceğine inanmaya başladım.Belki kendimi biraz geliştirdikten sonra daha iyi modellere yönlenebilirim.

Yardımlarınız için teşekkürler ayrıca araştırmam hala devam etmekte farklı marka model önermek isteyenlerinde önerilerine açığım
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___

cerdemir

Bende bir 3b yazıcı edinmek istiyorum. Uygun fiyata kendi yapacağım yazıcının ne kadar uğraşsam bile yapı olarak stabil olmayacağını zannediyorum.  Wanhao firmasının aşağıdaki ürünü ile ilgili youtube videolarını izledim ve almaya karar verdim türkiyede 1700 TL civarında satılıyor. 

http://wanhaousa.com/products/duplicator-i3-steel-frame
-- cemal

muhendisbey

Alıntı Yapkendi yapacağım yazıcının ne kadar uğraşsam bile yapı olarak stabil olmayacağını zannediyorum

Kendinize güvenin. Yapılan yazıcıların tamamına yakını açık kaynak reprap yazılım ve donanımlarının klonları. Ahşap yada pleksi glass yerine alüminyum kasa kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.
Prusa i3'ü kendim yaptım. 3D yazıcı kullanan arkadaşların dediğine bakarsak bir çoğuna göre daha düzgün baskılar elde etmişim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

cerdemir

Alıntı yapılan: muhendisbey - 31 Mart 2016, 10:50:36
Kendinize güvenin. Yapılan yazıcıların tamamına yakını açık kaynak reprap yazılım ve donanımlarının klonları. Ahşap yada pleksi glass yerine alüminyum kasa kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.
Prusa i3'ü kendim yaptım. 3D yazıcı kullanan arkadaşların dediğine bakarsak bir çoğuna göre daha düzgün baskılar elde etmişim.

Tebrikler. Siz 3b yazma işini öğrenmişsiniz ve uygulamışsınız. Eminim yapım sürecinde ve  çalıştırmada yaşadığınız sıkıntılar size çok şey katmıştır. Yazıcınızın fotoğraflarını paylaşabilir misiniz?
-- cemal

sezgin05

2 yıldır 3 d yazıcılarla ilgileniyorum. İlk başlarda Delta tipi yazıcılar gerek maliyet gerekse çalışma şeklinden dolayı ilgimi çekti ve 3 tane yaptım kullandım. Fakat gördüğüm dezavantajlarından dolayı (rijit değil, taşımaya uygun değil, ürün kalitesi yeterli değil, görüntü profesyonel değil....) hepsini elden çıkardım. 1 aydır Ultimaker2 klon yapmaya uğraşıyorum. Maliyeti diğerlerinin 2 katı ama buna değecek. Orijinal Ultimaker2 Türkiye fiyatı 10.000 TL yi buluyor. Ben sigma profilden yapıyorum hem daha sağlam, hem de geliştirmeye müsait olacak. Maliyeti de  2500-3000 TL yi buluyor.

birkan

Ben 500 liranın altında bir fiyata i3 bitirdim. Ucuza toplamak için iyi emek verdim. Gövdeyi mdf den yaptım. 10-15 gündür kullanıyorum. Motorları hurdadan söktüğüm için x eksen motoru çok ses yapıyor. Sanırım rulman değişmesi lazım. Onun dışında bir sıkıntısı yok.
Bu da baskı örneği. 110 mm mini quadcopter. Bu modeli bastıktan sonra biraz daha baskı kalitesi arttı. Çünkü bir yandan Öğreniyorum
[IMG]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160401/38b7a8ecab61b4f2222680685eb9f3aa.jpg[/img]

esensoy

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

kayatech

Alıntı yapılan: esensoy - 01 Nisan 2016, 17:53:58
Prusa yı direnc.net te getirmiş, fiyat ta fena değil hani,
http://www.direnc.net/3D-Printer-Prusa-I-3-Demonte,PR-26221.html

Şuan orjinal prusa i3 kullanıyorum ben de. MKS GEN kontrol kartı var. Ancak lineer rulmanlar çok çabuk boşluk yapıyor. Geliştirmek ve başlangıç için ideal olsa da son kullanıcı için pek ideal değil.

Çok iyi ayar yapmak ve herşeyi dengeye alıp rijit hale getirmek gerekiyor. Akabinde güzel baskılar alabiliyorsunuz.

muhendisbey

Alıntı yapılan: kayatech - 01 Nisan 2016, 18:29:39
Şuan orjinal prusa i3 kullanıyorum ben de. MKS GEN kontrol kartı var. Ancak lineer rulmanlar çok çabuk boşluk yapıyor. Geliştirmek ve başlangıç için ideal olsa da son kullanıcı için pek ideal değil.

Çok iyi ayar yapmak ve herşeyi dengeye alıp rijit hale getirmek gerekiyor. Akabinde güzel baskılar alabiliyorsunuz.

Benim taşıyıcı kelepçeli tipte ve böyle bir problemle karşılaşmadım. Gres yağı ile yağlamadınız mı? Bu durumda bilyeler veya mil aşınabilir.

Boşluk genel olarak 3D yazıcı ile basılan parça ile ilgili. Vidaların gevşemesi derseniz vida sabitleyici solüsyon yada fiberli somunlar var. Dediğiniz tipte bir problem yaşamadım.

Çok ince yazılım kalibrasyonu gerekiyor. Feedrate, adım sayısı, kullanılacak yada kullanılmayacak donanımlar, filaman akış hızı...
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mert3162

Alıntı yapılan: sezgin05 - 01 Nisan 2016, 11:57:31
2 yıldır 3 d yazıcılarla ilgileniyorum. İlk başlarda Delta tipi yazıcılar gerek maliyet gerekse çalışma şeklinden dolayı ilgimi çekti ve 3 tane yaptım kullandım. Fakat gördüğüm dezavantajlarından dolayı (rijit değil, taşımaya uygun değil, ürün kalitesi yeterli değil, görüntü profesyonel değil....) hepsini elden çıkardım. 1 aydır Ultimaker2 klon yapmaya uğraşıyorum. Maliyeti diğerlerinin 2 katı ama buna değecek. Orijinal Ultimaker2 Türkiye fiyatı 10.000 TL yi buluyor. Ben sigma profilden yapıyorum hem daha sağlam, hem de geliştirmeye müsait olacak. Maliyeti de  2500-3000 TL yi buluyor.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

bütçemin içindeki bir cihazdan söz ediyorsunuz sigma profil bulma şansım var açıkcası bende bu yönde birşeyler düşünüyordum.

malzeme alacağınız yerler nerelerdir.neleri hazır alıp nereleri kendiniz yapacaksınız açıkcası gördüğüm kadarıyla sigma profilden yapılmıs prusa i3ler işimi görecek gibi en azından şimdilik.

Bilgileri ö.m olarak yada buradan paylaşabilirseniz sevinirim
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___