TX-2B ve RX-2B ile 433 mhz RF alıcı vericiyi kullanmak

Başlatan overlok, 03 Nisan 2016, 00:38:58

overlok

Selamlar arkadaşlar;
Genellikle uzaktan kumandalı oyuncaklarda kullanılan TX-2B ve RX-2B entegre çiftlerini, 433 mhz lik RF alıcı verici çiftiyle kullanmayı düşünüyorum. Ama elimde entegre çifti yok, işe yarar derseniz getirtmeyi planlıyorum Çinden bu entegreleri. Daha önce benzer deneme yapan var mı? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

overlok

Alıcı verici çifti bugün elime geçti deneme yaptım hemen. Sonuç olumlu. Datasheetinde örnek devreyi denedim, oluyormuş.

tekosis

sol ve ileri butonlarına aynı anda bastığınızda alıcı kısmında ikisi de çıkış veriyor mu? aynı anda birden fazla tuşa basmayı destekliyor mu?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

overlok

Destekliyor hocam, zaten alma amacım oydu. Daha detaylı denemeler yapıcam, birden fazla alıcı verici devre lazım çünkü. Bakalım osilatör direncini değiştirince birbirine karışmasını engelleyebiliyor muyum.

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

overlok

Şimdilik sonuç hüsran. İki ayrı alıcı verici sistem kurdum. Osilatör dirençleri farklı devrelerin. Birbirlerine karışmıyorlar tek tek çalışınca ama iki verici aynı anda aktif olunca alıcılar devre dışı kalıyor. Boğuyorlar birbirlerini sanırım.

muhammed1994

Hocam iyi günler.Sayfayı yeni gördüm ve üye oldum.Hangi devreyi kullandınız acaba?Ben de arıyorum acilen.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler