c# ile PLC editör yapmak için yardım

Başlatan universitelim54, 13 Nisan 2016, 20:54:52

serdararikan

program içerisinden başka bir programa parametre aktarımı mümkün. mac de de aynı durum vardır mutlaka.sen oluşturduğun dosyayı xc8 mpasm ne lazımsa ona parametre aktarımı ile gönderebilirsin

Firzen

Alıntı yapılan: serdararikan - 24 Mayıs 2016, 17:35:40
program içerisinden başka bir programa parametre aktarımı mümkün. mac de de aynı durum vardır mutlaka.sen oluşturduğun dosyayı xc8 mpasm ne lazımsa ona parametre aktarımı ile gönderebilirsin
Atmel for XCode var. Onu inceleme fırsatım oldu. Zaten onu referans alarak söyledim. Atmel AVR XCode için kütüphane dosyası yazmış içine kurulum yapıp size bir dosya üretimi sağlayabiliyor. Ama PIC için aynı durum geçerli değil.
Kararsız...

serdararikan

Firzen

Kararsız...

serdararikan

Mac kullanmiyorum bu yüzden yorum yapamam.ama windows da mümkün

universitelim54

Herkes birşeyler katmaya başlamış ama lütfen konyu dağıtmayalım.. iğne ipliğe gerek yok ya..visual stdio da bir arayüz yapacagım sonra burdan gelen kodları verdiğiniz programların arayüzünde hexe cevirip arm veya atmele atacagım... şimdi söylediğiniz programın APİ si varmı kodları nasıl göndereceğiz örnek olan var mı elinde

makdeniz

Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

universitelim54

Bu kaynak dosyaları nasıl indireceğiz hocam...

makdeniz

Alıntı yapılan: universitelim54 - 25 Mayıs 2016, 10:45:56
Bu kaynak dosyaları nasıl indireceğiz hocam...

Download manager programlarının hemen hepsinde site tarayıcı özelliği var adresi yazdığında dosyalar önüne gelecektir.
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

kayatech

Neden ladder olarak düşündünüz peki ? FBD olarak hiç düşündünüz mü ?

Küçük program parçalarının olduğu modüller ile daha kolay programlama yapılabilir.
Tek sorun grafik tasarımı. Tasarıma başlamıştık bir ara , kardeşim askere gidince kaldı.

Her bir modül kendi giriş ve çıkışına sahip. Listeden alıp ana ekrana yerleştirince ana gövdeye fonksiyon çağrısı ekleniyor.
Bağlantılar yapıldığında giriş ve çıkışlardaki değerleri fonksiyona atıyoruz.
En son nesneyi sürüklerken çizilmiş olan şekillere bağlı hatların nereden nasıl geçeceği ile ilgili algoritmada takılmıştık.

Bence FBD programlama üzerine yoğunlaşın. Sonuç aynı olduktan sonra istediğiniz derleyiciyi kullanırsınız. Derleyici yazmak için hiç uğraşmayın bile.
Hatta arduino kütüphanelerini bile arduino derleyicisi ile kullanabilir ve direk arduinoya atabilirsiniz.