Javascript fonksiyonu?

Başlatan mir_as82, 04 Mayıs 2016, 11:37:31

mir_as82

Bir java script fonksiyonu var. Ben bu fonksiyonu birçok form için kullanmak istiyorum.
Şöyle anlatayım. Aşağıdaki gibi bir fonksiyonum var.(parametresini değiştirebilirim önemli değil). Onu birçok form çağırabilir. Benim istediğim ise bu fonksiyonu çağıran form doğrultusunda adapte etmek. Butonun olduğu yerde ise, onclick eventi: onclick="ValidateIPaddress(advanceVoipSettings.sip_registry_ip)">
Örneğin aşağıdaki kodta ayarlar.action="saveGeneralSettings.php?pagename=ayarlar"  demişim. Burada specific bir sayfa var.Altındaki ayarlar.submit(); te de aynı şekilde. Burada da aynı şekilde: document.ayarlar.ip_adresi.focus(); 

fonksiyon içinde, çağıran formu ve o formun ilgili text elemanını ve action sayfasını almam lazım.

Ama bu fonksiyonu birçok form ve birçok field çağırabilir. Burada bu esnekliği nasıl sağlarım?
function ValidateIPaddress(inputText) 

var ipformat = /^(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)$/; 
   if(inputText.value.match(ipformat))  { 
      document.ayarlar.ip_adresi.focus(); 
      ayarlar.action="saveGeneralSettings.php?pagename=ayarlar";
      ayarlar.submit(); 
   } else { 
      alert("You have entered an invalid IP address!"); 
      document.ayarlar.ip_adresi.focus();
return false; 
      }