YÜKLENMEYEN VİRÜS PROGRAMLARI

Başlatan TABS, 04 Mayıs 2016, 14:35:00

TABS

Herkese iyi çalışmalar

Laptopa internet üzerinden kaspersky veya esed'in deneme sürümlerini yüklemek istedim fakat bu sitelerin ismini Google da yazdığımda sitelere giremiyorum / bu siteler hiç açılmıyor. Kurnazlık yapıp başka bir bilgisayar üzerinden bu sitelere girip deneme sürümlerini veya parogramlarını indirip sonra flaş belleğe yükledim ve sonrada laptopa bu iki virüs programını yükledim fakat hangisini laptop da kurmaya çalışsam başlatılıyor diye yazıyor ama ne kadar beklersem bekleyeyim virüs programları yüklenmiyor. Sebebi ne olabilir laptopun içinde bu virüs programlarının yüklenmesini engelleyen bir virüsmü var ? Yada bu virüs programlarını yükleyebilmek için benim laptopun içinde açmam yada kapatmam gereken yerlermi / seçeneklermi  var ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

t2

Laptopun diskini harici kutuya takalım. Başka temiz bilgisayarda taratalım. virüsü varsa bulunsun, silinsin.

sovalye

Bilgisayari guvenli kip te baslatip, yuklemeyi deneyin. Olmadi guvenli kipte combofix i calistirin.

engerex

Muhtemelen bir zararlı güvenlik uygulamaları yüklemeniz engelliyor. Pek bilinmeyen güvenlik yazılımlarını tercih edin.
Ayrıca Zemana kurun.

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

TABS

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler

Alıntı yapılan: t2 - 04 Mayıs 2016, 14:46:06
Laptopun diskini harici kutuya takalım. Başka temiz bilgisayarda taratalım. virüsü varsa bulunsun, silinsin.
Bunu nasıl yapacam ? laptopun hard diskini içinden çıkartmammı gerekiyor ?

Alıntı yapılan: sovalye - 04 Mayıs 2016, 15:27:36
Bilgisayari guvenli kip te baslatip, yuklemeyi deneyin. Olmadi guvenli kipte combofix i calistirin.
Güvenli kip te nasıl başlatacağımı tarif ederseniz bir de öyle başlatıp virüs programlarını yüklemeyi deneyeyim.
Buda olmazsa combofix'i nasıl çalıştıracam ?

Alıntı yapılan: engerex - 04 Mayıs 2016, 21:51:32
Muhtemelen bir zararlı güvenlik uygulamaları yüklemeniz engelliyor. Pek bilinmeyen güvenlik yazılımlarını tercih edin.
Ayrıca Zemana kurun.
Dediğiniz gibi zararlı bir virüs yazılımı laptopa girdi ve virüs programlarının yüklenmesine izin vermiyor.
Pek bilinmeyen hangi güvenlik yazılımı var acaba ve hangi siteden yükleyebilirim ?
Bunlarda olmazsa Zemana'yı hangi siteden yükleyebilip nasıl kurabilirim veya bu programı kurduğumda nasıl bir yol izlemeliyim ?

MC_Skywalker

http://www.mcafee.com/us/downloads/free-tools/stinger.aspx
bu adresteki toolu başka bir PC de download edip bir CDROM a yazın ve pcnizi bununla taratın

TABS

Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler. Şunuda söylemek istiyorum. Bu durum başladığından beri laptopu açar açmaz işlemci kısa süre içinde bayağı ısınıyor ve fanı onu sürekli soğutmaya çalışıyor. Bu durum laptopu kapatana kadar devam ediyor. Ayrıca bir süre sonra internet kesiliyor ve tekrar girmek zorunda kalıyorum.

Alıntı yapılan: bluekid - 05 Mayıs 2016, 08:48:18
http://pcsupport.about.com/od/system-security/tp/free-bootable-antivirus-software.htm
şunları bir dene

Anladıgım kadarıyla buradaki programların çoğu işimi görür gibi ama özellikle kaspersky kurtarma programını deneyecem

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 05 Mayıs 2016, 13:37:16
http://www.mcafee.com/us/downloads/free-tools/stinger.aspx
bu adresteki toolu başka bir PC de download edip bir CDROM a yazın ve pcnizi bununla taratın

Bu programı başka bir bilgisayarda cd ye yazdırıp laptopu taratacam. Acaba cd yerine başka bir bilgisayarda flaş belleğe yükleyip laptopu taratabilirmiyim ?

MC_Skywalker

Cd yaz dememin amacı onada bulaşmasını engel olmak istersen flashla yap tercih senin

TABS