İnternete bağlanabilen yedekleme HDD arayışı

Başlatan OG, 04 Mayıs 2016, 20:58:46

OG

Dosyalarımı yedekleyebileceğim internete bağlı HDD arayışı içindeyim.

Uzaktan internet ustunden dosyayı alma ve uzaktan dosyayı yuklemek istiyorum. Yani FTP çalışan bir HDD diyelim.

Mümkünse de PC deki istenen bir bölümün bu HDD a sürekli yedeklenmesi.

Böyle bir urun varmıdır?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

gevv

Abi nas destekli hdd ve kutu gerekliymiş

https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=41300169&p=1&anchorToGo=91399476#91399476

pc yedekleme içinde program kurulup kayıt yeri olarak hdd gösterilir ama  dosyalara erişimi büyük ihtimal şifreli yapacağın için program bunu desteklemeli hdd işi çözülsün  onunda sırası gelir :)

Melih1802

engerex

USB girişli modem/router ile çözebilirsin. Sabit ip veya modemin desteklediği Dns servisleri ile uzaktan bağlanabilirsin.

NAS sürücü kullanmak daha doğru olacaktır. Bu ürünler ile depolama dışında eposta, web Server kurmakta mümkün. Synology, Qnap Asustor gibi markalar bu konuda iyidir. FTP erişimi dışında web arayüz, ve Android, iOS uygulamaları ile erişebilirsin.
Çift diskli modeller ile Raid kurarak daha düzenli yedekleme yapabilirsin. Diskin biri bozulduğunda ikizi olan diğer diskte dosyalarına erişebilirsin.

mehmet

mega.co.nz
Büyük kapasiteli bulut. İşe yarar mı
bilmiyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

gevv

aslında  online servisler daha  mantıklı  ücretleri düşük fakat servisin kapanması,  donanım sorunlarının olması riski var  gerçi evdeki hddnin risk oranı nasıldır karşılaştırmak zor

en güzeli bir program veya php script yazıp yedekleri online servislere yükletmek tabiki dosyaları sıkıştırıp şifreleyip yükleyecek birden fazla servise yükleme yapabilecek risk baya azaltılır   

एक होना

.

ErsinErce

12 yıllık dizüstü bilgisayarıma openmediavault yükledim. istediğim herşeyi yapabiliyorum.
içerisindeki openvpni aktif ederek kendi ağınıza dışarıdan bağlanabiliyor.
Üzerindeki dosyalara erişip değiştirebiliyorsunuz.
web-mail server kurabiliyor
torrent indirici yükleyebiliyor uzaktan erişebiliyorsunuz.
sickrage vb araçlar kullanarak dizilerinizi otomatik indirmesini sağlayabiliyor
mqtt gibi uygulamalarla ev otomasyonunuzu sağlayabiliyorsunuz.
kısaca her türlü teknolojik nimetten yararlanabiliyorsunuz

kullandığım yapıyı ODROID-XU4 üzerine geçirip elektrik faturasını da azaltmayı planlıyorum
kodi yükleyerek film izleme moduna göre ev ortamını veya arama geldiğinde izlediğim film ya da diziyi durdurmasını düşünüyorum ama sonraki aşama tabi  :)
usb 3.0 sata çeviricileri çok yüksek hızda kullanabiliyorsunuz bu sbc ile

ByTEK

Google drive kullanıyorum. hem pc den hemde telefondan ulaşabiliyorum.

Eğer donanım kullanmak istiyorsanız Qnap,asustor gibi nas üniteleri kullanabilirsiniz. Tabiki raid yapısını düzgün kurun.

erhanmete

hocam hiç uğraşma hemen bir tane QNAP al bütün problemlerini çöz.
yıllardır kullanıyorum. neredeyse hiç problem çıkarmadı. senede iki üç defa güncelleme gelir.
nas olur diyorsan mutlaka QNAP ıda incele.

muhendisbey

Google drive bence iyi bir seçenek aylık 2 dolara 100GB 10 dolara 1 TB
Çökme riski bence bu noktada fiziksel HDD'den daha düşük olacaktır. Artı sağladığı avantaj bant genişliği ve kota. Eğer kendiniz kurarsanız AKK'yi geçtikten sonra yalan olacaktır. 3mbit yetersiz kalacaktır.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

erhanmete

yedeği alınacak şeylerde çok önemli, şöyleki;
kodlar çizimler vs. ise bant genişliği problem olmuyor.
resimler videolar vs. ise zaten bant genişliğinden dolayı google drive da problem olabilir çünkü nas evde veya iş yerinde bağlı.
ben her ikisi içinde nası kullanıyorum, resim ve video gibi daha büyük dosyalara dışardan çok ulaşmama gerek olmuyor.
bu arada akk den sonra download 3mbit, biz upload yapacağımız için o dahada içler acısı :)

muhendisbey

Demek istediğim birisi ev interneti ile yayın yaparken diğeri sunucu bazlı.
Doğal olarak ev interneti kotasını bir şekilde tüketecektir. Bu büyük bir sorun. Diğerinde sadece indirirken kota harcamış olacaksınız.
Bu işin bir de güvenliği var. Ev ortamında ne kadar güvenlik sağlayabilirsiniz, bu da sorun. Statik ip almanız gerekebilecek bu da ekstra bir maliyet.
Elektriğiniz kesilebilecek, kesilince sistem otomatik başlayabilecek yada başlayamayacak. Elektrik kesintisi veri bozulmasına yol açabilecek.

17Gb google drive işimi fazlasıyla görüyor. Kullanmadıklarımı hariciye atıyorum, sık kullandığım yada üzerinde çalıştığım projeler drive'da.
Bir iyiliği de şu. 3 bilgisayarım var. projede yaptığım değişiklik 3 bilgisayara da senkronize oluyor. Hangi bilgisayardan değişikliği yaparsam yapayım sıkıntı olmuyor. Zaten google drive yüklü olan bilgisayarlarımda doğrudan klasör olarak bulunduğu için web sitesine girmem, indirmem gerekmiyor. Bunu otomatik olarak kendisi yapıyor. Bu sayede artık flash bellek tak çıkar işinden de kurtuldum diyebilirim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.