Servo Motor ve Mesafe Sensörü

Başlatan Proself, 05 Mayıs 2016, 20:19:20

Proself

Arkadaşlar elektrik elektronik 1.sınıf öğrencisiyim görsel programlama dersinin proje ödevi olan c# ve pic ile ilgili ödevim hakkında sizden yardım istiyorum 360derecelik servo motor üzerine yerleştirilen mesafe sensörü belli açılarda döndürülecek.Motor döndürülürken ekranda aynı hareket bir abağın ortasında dönecek her koordinatta algılanan cisim abakta ilgili yere nokta şeklinde işaretlenecek.Kullandığımız programlar :proteus,visual studio,pıc c compıler,vspe
öğretmenim adc uygulamasına bakmamı potansiyometreden okunan değeri c#'a yazmamı söyledi ancak pek açıklayıcı bir bilgi olmadı yardımcı olursanız sevinirim

mustafabat

Sizin hocalar cosmus. 1. Sınıf için zor bi çalışma

robomaster

Çıkışı analog olan bu mesafe sensörü nedir bende merak ettim.

Proself

İlk defa programlama ile üniversitede tanıştım 1.dönem c programa dilini çok iyi bir temele oturttum ikinci dönem c# görüyoruz ama birden projenin içine hiç anlatılmayan pic girdi 3 haftam var bilgisi olan varsa yardım edebilir mi şuan sadece c# ekranını yapabilirim butona bastığında cisimi göster ve cisimi gösterecek abağı internetten visualda geometrik çizimlere baka baka yapcam ama pic ve kod kısmı...