Aksiyon kamerası mikrofonu hakkında yardım.

Başlatan oenaj, 26 Mayıs 2016, 15:32:13

oenaj

Merhaba arkadaşlar,
Aksiyon kamerası almıştım 3 ay önce falan,
Kişi sesleri boğuk bir şekilde çıkıyordu kayıtlarda,
Bende kameranın kapağını açtım ve 1 nolu resimde görünen mikrofonun deliklerine toplu iğne soktum belki toz falan tıkamıştır diye,,,

Fakat bu kez ses tamamen bozuldu,

Ben de bugün küçücük Zonguldakta telefon-televizyon tamircisi arayıp durdum, hepsi de biz yapamayız dedi, biri birine yönlendiriyor, öbürü diğerine,
Sonunda bir tamirci baktı, mikrofonu çıkarttı,
Mikrofonun çıkmış hali 2 nolu resim;

Bu aşağıdaki 3a ve 3b nolu resimde çıkan mikrofonun önü ve arkası;

Sonra aldım bu mikrofonu elime yine küçücük zonguldak da dükkan dükkan mikrofon aramaya,
En sonunda buna benzer bir mikrofon buldum, ama tam aynısı mı bilmiyorum,

Sonra aldığım mikrofonla tamirciye gittim, tamirci mikrofonun kutuplarına tel lehimledi ve uçlarını da kameraya taktı, ben kameranın +/- uçlarını belirlemek için bi ölçüm falan yapar sandım ama taktı rasgele, sonra kayıt tuşuna bastık, sonuç hüsran, ses tamamen yok,

Tamirci eleman cumartesi ustam gelecek dedi, ben ses yollarını bulamadım kameranın dedi (ama her hangi bir aletle ölçüm falan yapmadı, yani gözü ile baktı ses yollarını bulamadım dedi).

Şimdi bu kameranın ses yollarının bulunması için her hangi bi alet falan oluyor mu?

Ve aldığım mikrofon ile kameranın orjinal mikrofonu aynı mı,
Çocuk orjinal olan 3 ayaklı olabilir belki dedi,

Ben bu kamerayı nasıl halledebilirim,
Bunu kim tamir edebilir,
Yol yordam gösterebilir misiniz acaba?

Şimdiden teşekkürler.

parametre

Seninki mıknatıslı mikrofonmuş tablet tamırcilerinde bu tur mikrofon olur bulamazsanız eğer cep telefonunun  telefon kulaklıgının kapaklarını sok oradakı kablolarını cihazına lehimle işini gorecektir umarım. telefon kulaklıgıda mikrofon ozelliğini gorur

mehmet

https://320volt.com/wp-content/uploads/2008/07/sesin-algilanmasi-mikrofon-giris-devresi.png

Bu şekilde yapmak mümkün. +12V. yerine uygun
bir yerden besleme gerilimi alınabilir. Bir kondansatör
kullanılabilir. (1u-10u olabilir, test ederek bulunabilir.)
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr