Bilgisayardan Android cihaza veri göndermek

Başlatan armsistem, 26 Mayıs 2016, 16:51:09

armsistem

Arkadaşlar merhaba , bir projem için bilgisayardan android tablete veri göndereceğim (string katarlar) daha öncede böyle bir işle uğraşan arkadaşlardan tavsiyeye ihtiyacım bulunmakta.

* USB Hıd ile daha önce yapmıştım fakat gönderdiğim veri çok sınırlı idi bu şekilde yapsam nasıl bir dezavantajı olur , uzun zamnada kilitlenme vs.
* USB serial port ile veri gönderdim (FTDI) chipset kullanarak fakat cihazı rootlamak zorunda kaldım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Hittman

Bluetooth ile göndermek en kolayı ve daha işlevsel. Daha önce bluetooth üzerinden veri aktarımı yaptığım bir projem vardı ve ben çok rahat ettim. Tavsiye ederim.

seyityildirim

bluetooth ile gönder bence de. http://ai2.appinventor.mit.edu/ siteden android cihaz için kolay bi şekilde program yazabiliyorsun. Kod değil bile puzzle yerleştirir gibi. örnekleri de var