Sanal Makina Kurulumu

Başlatan एक होना, 27 Mayıs 2016, 01:38:30

एक होना

Servis için yeni NotBuk aldım . Üzerinde Win10 var.
Kullanmakta olduğum programlardan bir kaç tanesi illa XP de çalışırım der.

NotBuk hafıza kapasitesi 32GB boş kalan yer 10 kusur.

Mikro SD kart girişi mevcut. Ultra SanDisc aldım Hızı 48mb/s diyor.

VirtualBox u mikro sd kart a yükledim NotBuk üzerinde yer işgali olmasın diye.
Sanal olarak xp yükledim çalıştı. Biraz ağır çalışıyor gibi geldi. Sanal XP kurulduktan sonra ince ayarı gibi birşey varmıdır ?

Mademki sanal olarak XP kurdum bir de android kurayım dedim. Google amacaya danıştım bana bir dünya secenek sundu.
istediğene bakarak yapabilirsin dedi.

İndirdiğim VirtualBox en son sürümü google de bulduklarım eski sürüm.

Tarif edilene göre her bir şeyi yaptığımı sanıyorum. Android yüklendi gibi görünüyor en son bölüme geldiğinde ekran kararıyor.

VirtualBox kullanan ve sanal işletim sistemi üzerine bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi ?

TeamViewer ile bağlanıp inceleme  şansı olan var mı ?

Not: Android kurma sebebim App invertor ile ufak tefek birşeyler yaptığım için test etmek ve Kullandığım spektrum analizor BlueTooth ile bağlantılı çalışıyor.

Telefon da kullanabiliyorum tam ölçüm yaparken arama yapıldığı için her bir işim yarım kalıyor tekrar bağlantı yapmam zaman alıyor.
Servis Notbuk u ile Android  işini çözersem kullanımı daha kolay olur düşüncesindeyim.

Yardım edecek arkadaşlara özel mesaj dan teamviewer ADI ve şifresini gönderebilirim.

sinus

androidle en son uğraştığımda yavaş çalışıyordu. (javadan kaynaklı sanırım)
sanal pc üzerinde bu yavaşlık iki katına çıkar.

vmware daha hoş ve hızlı bir yazılımdır, onu kullanın.

engerex

Xp nin yavaşlığı Flash diskten. Yazma hızı iyi olabilir ancak diskin saniyedeki giriş çıkış oranı düşük.
Vmware daha iyidir. İki işletim sistemi arasında kopyala yapıştır ile veri alışverişi daha iyi. VirtualBox tada var. Ben sorun yaşadım.
Android kurulmuş hazır dosyalar oluyor. Denedin mi?

peko

Samsung 850 EVO 1TB SSD üzerinde yaklaşık 3 sanal'ı normal hız seviyelerinde kullanabiliyorum sürekli.
Tamamen disk ve ram ile alakalı bir durum.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

एक होना

Tavsiyeler için teşekkürler.
Bahsettiğiniz programı deniyeyim.

z

Mikrosoftun bir paketini indirip win7 üzerine sanal XP kurdum çok memnunum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

एक होना

@z hocam onu da araştırayım bi.

işin garibi notbuk üzerinde hafıza biraz az. yer sıkıntısı olacak gibi.

unknownperson

Aynı kasmayı ben de yaşıyorum, virtualbox'a windows8 kurmuştum hatırladığım kadarıyla yavaşlama olmamıştı, sonra windows8 silmeden farklı bir de windows xp kurdum, xp yavaş çalışıyordu. Şimdi xp'yi de silmeden yeni pc olarak Ubuntu yükledim Ubuntu da baya kasıyor. Bu farklı farklı 2-3 adet kurunca virtualbox'a kasma sorunu o nedenle olur mu ? Yoksa hepsi birbirinden bağımsız mı ?

Neden kasma yaşıyorum anlayamadım aslında 8gb ram var.

एक होना

SD kart a virtualbox u kurdum sonrada sanal xp kurdum.
baktım ağır çalışıyor bellek ayarları gibi ayarları biraz yükselttim. sanal xp açılışı gayet iyi hızlandı.

illa xp de çalışırım diyen programları kurdum birisi güzel çalıştı diğeri olabildiğince ağır çalıştı.

arkadaşların dediğini uygulayacam bir ara farklı bir sanal makina kurma programını.

Baktım olmuyor hala yavaş çalışıyor notbuk üzerinde gereksiz programları kaldırıp yer açarım sonrada sd kart yerine notbuk un hafızasını kullanırım.

engerex

Alıntı yapılan: unknownperson - 27 Mayıs 2016, 20:23:19
Aynı kasmayı ben de yaşıyorum, virtualbox'a windows8 kurmuştum hatırladığım kadarıyla yavaşlama olmamıştı, sonra windows8 silmeden farklı bir de windows xp kurdum, xp yavaş çalışıyordu. Şimdi xp'yi de silmeden yeni pc olarak Ubuntu yükledim Ubuntu da baya kasıyor. Bu farklı farklı 2-3 adet kurunca virtualbox'a kasma sorunu o nedenle olur mu ? Yoksa hepsi birbirinden bağımsız mı ?

Neden kasma yaşıyorum anlayamadım aslında 8gb ram var.
Ubuntu yerine kuruntu, lubuntu gibi türevleri dönerseniz çok çok hızlı. Sebebi arayüz.

canbulut

arkadaslar merhaba bana da Win10da virtual pc ve win7 pro veya xp pro kurmam gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

unknownperson

Alıntı yapılan: engerex - 27 Mayıs 2016, 21:20:02
Ubuntu yerine kuruntu, lubuntu gibi türevleri dönerseniz çok çok hızlı. Sebebi arayüz.
Ben hiç linux bilmiyorum da bu kubuntu nun sadece arayüzü mü farklı ubuntudan ? Yani kubuntu da linux öğrensem terminal kodları flen ubuntu ile aynı mı ?

polleme

Sanal makinaları SSD disk üzerinde tutmak ve kullanmak çok ciddi hız kazandırıyor. Bir de yeterli RAM olması gerek.

peko

Vm lisansı, SSD ve Ram'e verilen para kesinlikle değer..

Kullandığınız bilgisayarı formatlamadan evvel "pc to vm" ile virtual machine yapın..

Bilgisayarınızı formatlayın ve güncellemelerinizi yaptıktan sonra boş yani tertemiz bilgisayar'a "sadece vm player" kurun.

Vm player ile formattan önce aldığınız makine imajınızı açıp güle güle kullanmaya başlayın.

Örneğin; bir normal işlerinizi takip ettiğiniz ve bir de elektronik ile ilgili işleriniz için bilgisayarınız olabilir.
Host bir pc ile bu iki makineyi de aralarında rahatça geçiş yaparak kullanabiliyorsunuz.

En önemli noktası; vm dosyasını kolayca yedek alabilmeniz.

Başka bir önemli noktası, bir proje üzerinde çalışırken o projeye özel kurduğunuz dll, komponent vs gibi özel çalışmalarınız için bir pc tahsis edebiliyorsunuz.
Projeyi sadece o pc'de geliştirip, isteğinizi yapabilirsiniz. Diğer işleriniz için kurduğunuz başka bir şey bu projeyi etkilemiyor.

Personel işten ayrıldı, pc çalındı, dataları sildi, kaynak kodlar elimde yok, bilgisayarı götürdü gibi sorunların tümü ortadan kalkıyor..

Daha da ilerisi vm host satın almak, tüm bu işleri cloud olarak tahsis etmek.
Bu konu detay, şuan için girmiyorum konuya.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "