Bu resimdeki motordan kullanan varmı?

Başlatan Mucit23, 31 Mayıs 2016, 01:25:52

Mucit23

Bu resimdeki motordan alıp bir projede değerlendirmek istiyorum. Bana yaklaşık 55rpm civarında olanlardan lazım.

Sorun şudur. Motordaki redüktör çıkış milinin dış tahrikle dönmemesi gerekiyor. Eğer Redüktörün içinde sonsuz dişli varsa bu dediğimi sağlar. Daha önce kullanan vardır belki. Tam olarak işime yarayıp yaramayacağı belli değil. Boşuna para vermek istemiyorum.

Bu motor ile yaklaşık olarak 20x25cm boyutlarındaki bir sacı 0-90 derece döndürmek istiyorum. Yani metal bir levhanın açık ve kapalı olması şeklinde düşünebilirsiniz. Şuanda 15kg lık linkteki servolardan kullanarak yaptım istediğimi ama enerji yok iken motor kendini salıyor. Enerji varkende konumu korumak için servo sürekli akım çekiyor. Pek aklıma yatmadı bu yüzden servo yerine Redüktörlü DC motor kullanıp konumu mekanik switch'ler yardımıyla almak istiyorum.

Kullandığım servo budur. https://www.pololu.com/file/download/HD-1501MG.pdf?file_id=0J729

z

Motorun dokümanı yokmu? Redüktörden bahsetmemişmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

argeman

Ben bir vana sistemini kontrol etmek için kullandım Mucit hocam,hatta sizin için içini söktüm,dediğiniz gibi sonsuz dişli var ve motor milini dış kuvvetle çeviremiyorsunuz,hatta elimde kullanmadığım var 10 rpm olması gerek,test için ücretsiz gönderebilirim,daha güçlü bir motor ihtiyacım olduğu için fotodaki büyük olanlardan kullanmaya devam ediyorum.

Mucit23

Selamlar,

Sonsuz dişli olmasını öğrendiğim iyi oldu. İşimi kesinle görebilir.

@z Abi ürünle ilgili bir isim kod veya ürün numarası bulamadım. 90 redüktörlü motor diye geçiyor.

necati

[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]