Ev tipi modem/router ların konsol arayüzüne nasıl girilir?

Başlatan mir_as82, 03 Haziran 2016, 12:13:59

mir_as82

CPE (Customer Premises Equipment ) olarak tanımlanan, router/modem lerin konsol arayüzüne girip bazı özelliklerine bakabilir miyim?Web arayüzüne baktım aradığım özellik yok.(Baktığım şey, NAT Table Refresh time).

robomaster

Evdeki modemlerde zaten CPE dir. Web arayüzünden bu işlemler yapılır zaten.
Sizin cihazınızın marka ve modeli nedir? Merak ettim.

polleme

Web arayüzü neredeyse hepsinde vardır ama sizin belirttiğiniz gibi spesifik parametreler her üründe bulunmaz. Linux işletim sistemli veya WRT uygun modellere bakarsanız aradığınızı bulabilirsiniz.

mir_as82

TP-Link TL-WR741ND modeli. Bu model Wrt uyumlu olabilir mi?

mufitsozen

Alıntı yapılan: mir_as82 - 03 Haziran 2016, 17:32:48
TP-Link TL-WR741ND modeli. Bu model Wrt uyumlu olabilir mi?

evet olabilir,

AMA o yoldan gitmektense Web arayuzu ile SNMP erisimini acip "snmpwalk, snmpset, snmpget" komutlari ile hangi parametreler var ve bunlari nasil degistirebilirsin bakabilirsin.

Yada daha da iyisi nasil olsa bu islerle cok ugrasacagim dersen openNMS yada benzeri bir Network Management SW kurarsin ve CPE, Router, VoIP telefonlar, switchler PCler vb network ekipmanin yonetimini oradan kontrol edersin.

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

mir_as82

Hocam bu serverı pc me kurarsam, herhangi bir yöntemle ile ağa sıkıntı çıkarma durumum olur mu? Yani ağın bozulmasını sağlayabilir miyim?

mufitsozen

Alıntı yapılan: mir_as82 - 04 Haziran 2016, 00:32:43
Hocam bu serverı pc me kurarsam, herhangi bir yöntemle ile ağa sıkıntı çıkarma durumum olur mu? Yani ağın bozulmasını sağlayabilir miyim?

Niye agi bozmak istedigini tam olarak anlayamadim? Niye boyle birsey yapmak isteyesin ki?  Aga sikinti vermekteki amac ne olacak?

Kafam karisti!

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

mert3162

Alıntı yapılan: mir_as82 - 04 Haziran 2016, 00:32:43

Yanlışlıkla bilmeden istemeden zarar verebilirmiyim ? anlamındamı soruyorsun

Yoksa bu yöntem ile ağı sabote edebilirmiyim ? diyemi soruyorsun anlamadık :)
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

mir_as82

Hocam bozmak istemediğim için bunu yazdım : )). Aklıma da gelmedi değil aslında yukarıdaki mesajı yazarken.     : )).