Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

muhendisbey

Tabla düzeltme için indüktif sensör ideal görünüyor.
Tablamız da mk3 yani alüminyum, yapımı çok zor olmasa gerek.

Velev ki FR4 olsa:
Soba borusunu bantlamak için kullanılan alüminyum bantlar var, iş görür diye düşünüyorum.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

omereliusuk

Bu bizim yaptığmız yazıcılar için hem level sensör, hem soğutma fanı hem de mk8 tutucu olan bir model var mı?
bed level sensör için indüktif düşünüyorum.

Hepsi birden olan var ama bizimkine uyar mı çözemedim.
örnek olarak:
https://www.thingiverse.com/thing:1540434

muhendisbey

Bu parça uymaz. L şeklinde bükülmüş sac üzerine monte edilmiş. yeggi üzerinde bizimkine uyan model görmüştüm. Hatta mesajın birinde paylaşmıştım yanılmıyorsam.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

omereliusuk

@muhendisbey profile baktım maşallah 196 sayfa mesaj yazmışsın. Allah yar ve yardımcım olsun.  :)

muhendisbey

omereliusuk

muhendisbey

yolcu27

Uzun bir aradan sonra herkese yeniden merhaba. Evde yer sıkıntısı çektigimden yazicilarimi satışa çıkardım. İlan koydum dükkana link te bırakayım buraya.
Başta @muhendisbey  olmak üzere beni 3d yazici dünyasına girmeme bilgi edinmeme sorduğum onca soruya cevap vermelerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Zaman bulup ta ekstra özellikler vs de deneme fırsatı bulamadım sensör aldım 5 aydır duruyor otomatik tabla için.  Ama bu konunun her bir mesajı çok çok değerlidir benim gibi sıfır bilgi ile başlayan (şimdi başkalarına yardım edebiliyorum) birisi  bu konuyu baştan aşağı okuyup tikanmadan 3d yazicilarimi yapabilir diye düşünüyorum her ayrıntı yazıldı yaşanan her soruna bir çözüm yolu bulundu. Tecrübelerimi bende başkalarına aktarmaya çalışıyorum.  Aklımda model tasarımı bana ait olan bir yazıcı yapmak var tabiki zaman bulup ta çizim ile ugrasabilirsem..  bu siteye her girdiğimde bakarım bu konuya el alışkanlığı olmuş. Mesaj yazmasam da takip ediyorum ve edeceğim. Umarım kendini geliştirecek birisine mal olur yazıcılar.  Kalın sağlıcakla.
Arada girip yoklarim yine ;)

https://www.picproje.org/index.php/topic,70369.new.html#new

muhendisbey

yolcu27

Alıntı yapılan: muhendisbey - 05 Ağustos 2017, 12:22:03
Hocam evi üretimhaneye çevirmişsiniz :)

Ya bir ara cok baskı aldık şükür iyi kazandım ama şuan ihtiyacım kalmadı hanım da koyacak yer sıkıntısı yapıyor misafir odasında duruyorlar. 

ibra

Alıntı yapılan: yolcu27 - 05 Ağustos 2017, 00:20:34
Uzun bir aradan sonra herkese yeniden merhaba. Evde yer sıkıntısı çektigimden yazicilarimi satışa çıkardım. İlan koydum dükkana link te bırakayım buraya.
Başta @muhendisbey  olmak üzere beni 3d yazici dünyasına girmeme bilgi edinmeme sorduğum onca soruya cevap vermelerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Zaman bulup ta ekstra özellikler vs de deneme fırsatı bulamadım sensör aldım 5 aydır duruyor otomatik tabla için.  Ama bu konunun her bir mesajı çok çok değerlidir benim gibi sıfır bilgi ile başlayan (şimdi başkalarına yardım edebiliyorum) birisi  bu konuyu baştan aşağı okuyup tikanmadan 3d yazicilarimi yapabilir diye düşünüyorum her ayrıntı yazıldı yaşanan her soruna bir çözüm yolu bulundu. Tecrübelerimi bende başkalarına aktarmaya çalışıyorum.  Aklımda model tasarımı bana ait olan bir yazıcı yapmak var tabiki zaman bulup ta çizim ile ugrasabilirsem..  bu siteye her girdiğimde bakarım bu konuya el alışkanlığı olmuş. Mesaj yazmasam da takip ediyorum ve edeceğim. Umarım kendini geliştirecek birisine mal olur yazıcılar.  Kalın sağlıcakla.
Arada girip yoklarim yine ;)

https://www.picproje.org/index.php/topic,70369.new.html#new

Hocam yeşil olan filament abs midir? Genel olarak ne tür filament kullanıyorsunuz ve nereden temin ediyorsunuz?
A_C5h5n5

Epsilon

@yolcu27
Aldığınız çıktıları nasıl fiyatlandırıyorsunuz ? Çıktıların boyutları ve ortalama çıktı süreleri nedir? Ayrıca  daha çok hangi sektörlerde kullanılıyor ?

yolcu27

Alıntı yapılan: ibra - 05 Ağustos 2017, 16:19:32

Hocam yeşil olan filament abs midir? Genel olarak ne tür filament kullanıyorsunuz ve nereden temin ediyorsunuz?

Yok hocam pla kullandım hep. ABS denedim koku dan dolayı vazgeçtim. 
Filament i esun marka alıyorum uzaras 3d yazarsanız çıkar sitesi  gayet uygun fiyatlı

yolcu27

Alıntı yapılan: Epsilon - 05 Ağustos 2017, 16:40:46
@yolcu27
Aldığınız çıktıları nasıl fiyatlandırıyorsunuz ? Çıktıların boyutları ve ortalama çıktı süreleri nedir? Ayrıca  daha çok hangi sektörlerde kullanılıyor ?

Hocam 3 4 defa 3d makina parça çıktısı aldım her biri yaklaşık 150 liralık ti. Tek tük çıktı ücretleri  için Gramına 100 grama kadar 50 kuruş daha üzeri ise 30 40 kuruş arası fiyatlandırma yaptım. Bir ara kişiye özel anahtarlık vs yapmaya çalıştım tutmadı 😀  3 makina olmasının sebebi stres çarkı plastiği üretimi yapmıştım ondan dolayı zaman çok önemliydi. Fiyatlandırma olarak dediğim gibi belli bir grama kadar bir fiyat belirledim üzerini bir fiyat.  Bir çok kişiye pahalı geliyor ama yavaş ve kaliteli çıktı aldıkça makinayı daha çok seviyorum.  Acil bir durum olmadıkça 50mm/sn yı geçmiyorum 0.2 ile katman kalınlığı daha önce yazdığım gibi şuan zaman bulamıyorum ve yerim dar geliyor. 
Kısmet bakalım zaman ne gösterecek

Aklımda biraz daha kendimi geliştirip Gaziantep de 3d makina baskı parça filament vs içeren bir ofis açmak ama öncesinde kendi tasarlamam gereken bir yazıcı olması gerek