Virtual işletim sistemini gerçek işletim sistemi yapmak?

Başlatan mir_as82, 07 Haziran 2016, 12:09:30

mir_as82

Virtualbox a kurduğum bir işletim sistemini, gerçek makinaya kurma şansım var mı ?

ayhani

Tam olarak ne demek bu?

Sanal makineyede normal bilgisayara ne kuruyorsanız (windows, linux vs.) aynısını aynı şekilde kuruyorsunuz zaten.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

mir_as82

Hocam sanal makinadaki işletim sisteminin backup unu veya imajini, sıfır aldığım bir PC ye veya laptopa kurmaktan bahsediyorum. Yani virtual olan işletim sisteminin backupunu alıp yine virtual ortamda çalıştırmaktan bahsetmiyorum.

t2

Denemesi 20dk surer. imaj, gercek bilgisayara yuklenecek.

makdeniz

Sürücülerin coguda sanal donanım üzerine bildiğim kadarıyla kısacası mavi ekrandan baska bir şey alamazsın...
Hatta backup programları donanımsal farklılıklar yüzünden izin bile vermeyebilir.
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

t2

İşletim sistemini başka bilgisayara taşımak üzere bir işlem yapılıyordu. yedek almadan önce onu yapmak gerek.
bunu yaptığınızda yeni bilgisayarda yeni donanımları buluyor ve kuruyordu. Windows'ta kurulu olan programlarınız  ve ayarlanırız aynı kalıyor sadece donanım yeniden yükleniyor. Bir ihtimal aktivasyon da gerekir. Aktivasyon gerekmeyen wimndows kurulumuş ise Aktivasyon gerekmez.

Bu işlemin adı SYSPREP
http://www.emrefirat.com.tr/windows-8/sysprep-nedir-ne-ise-yarar-nasil-yapilir.html

http://www.thewindowsclub.com/the-system-preparation-tool-sysprep-in-microsoft-windows-7

peko

SYSPREP ile ilgili bir soru değil sanırım.

Vm'de bu dediğin yapılabiliyor. PC To Vm yada Vm To Pc.
Muhtemelen virtualbox'ta da bir tool vardır ve yapılıyordur.
Driver nedeniyle mavi ekran vermeme ihtimali yüksek ancak verirse de sanaldan driver'ları kaldırıp o şekilde kurmak ve fiziksel makine üzerinde driverları güncellemen gerekebilir.
Farklı çözümlerde var. Vm dosyasını hdd image dosyasına çevirip, o imajı hdd'ye yüklemek gibi.

Sanalda sunucu hazırlayıp fiziksel'e atayım diyorsanız pek tavsiye etmiyorum. Sunucu konusunun ayrı bir kategori olarak ele alınması gerekli.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

mert3162

imajını alıp fiziksel pc ye yükledikten sonra güvenli modda açıp driverları yüklemek yeterli olabilir diye düşünüyorum.Denemek en fazla 20-30 dakika alır gibime geliyor
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan