Arac icin subwoofer kabinleri

Başlatan muhittin_kaplan, 11 Haziran 2016, 23:02:08

muhittin_kaplan

@t2 alemsin.
@sadoğan, hocam yok garip bir şekilde, navitech nx145r cihaz.

mesaj birleştirme:: 19 Haziran 2016, 23:58:01

@t2 nin mesajına tekrar baktımda, hafif bir "dalga geçme" "hafife alma" seziyorum. Yoksa sahur yaklaşıyor ondan mı ?

muhittin_kaplan

sırf @t2 nin tavrından dolayı "LÜTFEN BURAYA CEVAP VERMEYİNİZ" zira bende "Konu AÇMAMAM gerektiğini" anladım. ben gidip biraz atom bölmeye çalışıp onu sorayım. olur mu @t2

t2

Subwoofer ve kabinini 10sene hamallık yaptım ve attım. Evde, isyerinde bagajda dolaşip durdu.
Sileyim mesaji begenmediysen.

frederic

t2 haklı bence çok anlamsız icatlar bunlar

muhittin_kaplan

moderator arkadaslar konuyu tumden silerse sevinecegim. Gereksiz veri olusturuyor.

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sadogan

@muhittin_kaplan, hocam
Mesleği oto grubu müzik siltemleri  olan bir arkadaşımla konuştum,
sizin cihazın konnektor ve konnektore giren kabloların bir fotosunu
görmek istedi.

muhittin_kaplan

@sadogan hocam tesekkur ederim. Woofer in miknatisini soktum. Gereksiz bir icat olduguna ikna etti @frederic. Ne o oyle bos isler..

sadogan

Hata etmissin hocam, deseydin o büyüklükte mıknatıs bulurduk.
Bendede benzer bir sub woofer var "bumper pro 1 300w" kabine koydum
odamda müzik dinliyorum.

asma

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 19 Haziran 2016, 23:28:50
aracımın audiosunda rem çıkışı yokmuş, (rem çıkışı amfi yi çalıştırmak için kullanılan, teyp açıldığında high olan bir üç muş).amfiyi direk bağlamak istemiyorum. devamlı çalışacak.
Merhaba
Pek ilgili olmadığınız konuda bir ürünü kullanabilmek için fikir istemeniz kimse için hayat memat meselesi değildi.
Karşılaştığınız problem veya başkalarının yorumu bunu değiştirmeyeceğini biliyordunuz.
Bu işten vazgeçmiş olmanıza kimsenin söz söylemeye hakkı yok ama hoparlörü kullanmayıp , kullanılmaz hale getirdiğinizi yazmanız garip olmuş. İçinden , kıymetini bilecek birine verseydin , diyenler olacaktır.
Mesajınızı geç gördüm , kimseyi yargılamak gibi bir niyetim yok. Yanlış anlaşılmak istemem. Tepkinizi ve buna neden olan mesajları garipsediğim için bu bölümü yazdım.

REM , remote amp. için güç kumanda bağlantısıdır. Sizin ürününüzde de benzer bir çıkış olduğunu düşünüyorum. 70 lerden beri otm. anten çıkışı vardır ve bu çıkış REM için kullanılır. Çevremde otomatik anteni olan araç göremiyorum , çok nadirdir. Otomatik anten çıkışı olmayan car audio sistemi görmedim , benim eksiğim olabilir.
Pek çok araçta güç bağlantısı kırmızı , turuncu , sarı ve siyah renkte kablolarla aynı standartta bağlanır , soketler ise markaya göre değişir. Kırmızı , siyah tahmin edeceğiniz gibi besleme uçlarıdır , kırmızı kontak anahtarından gelir. Sarı ile bağlı 12V beslemesi hiç bir durumda kesilmez , hafıza vs. içindir. Turuncu ise cihaz çalıştığında aktif olan otm. anten çıkışıdır. REM
Yok ise iki farklı basit yöntem ile sürekli çalışma engellenir:
1) Kontak açık ise çalışma. Basit bir dokunuş , belki bir 555 ile kontak açıldıktan 15 sn sonra devreye giren zamanlayıcı eklenir. Marş sırasında devrede olmaz ama müzik dinlemediğiniz zamanlarda bile akım çekmeye devam eder.
2) Ses eşiği algılanır , tekrar tetiklenebilen zamanlayıcı çıkışı REM olarak kullanılır. Bir dual op amp ile bile yapılabilecek basit bir devreyle olur.
3) Hiç uğraşmam derseniz , ucuz kumandalardan alın , alıcıyı amp. üzerine bağlayıp kumandayla istediğiniz zaman açın. Kumanda beslemesi kontak anahtarından gelirse açık unutma derdiniz olmaz.
4) Ünitenin çektiği akımı izler , içerden uç çıkartır daha karışık çözümlerle uzar gider.
Daha basit , pratik çözümler üretilene kadar ilk üçünden biri seçilebilir ama power amp. direk bağlanmaz.

Kolay gelsin.

muhittin_kaplan

Sagol hocam.