Infrared kodlarının kopyalanması ve TCP/IP stack

Başlatan emre salman, 13 Haziran 2016, 21:50:51

emre salman

Herkese merhaba,
tcp ip stack ile beraber infrared sinyallerini kopyalamak istiyorum daha sorna stack sayesinde kopyaladığım infrared sinyallerini istediğim zamanda internetten klima tv kontrolü gerçekleştireceğim,
stack tarafı neredeyse bitti arayüz ve soketler hazır çalışıyor
infrared  için ise tsop98200 kullanıyorum üzerinde demodülatör yok ve 20khz ile 455 khz arasında sinyal algılayabiliyor
frekansını bulabilmek için capture kesmesini kullanıyorum ilk pulse geldiğinde timeri 0 lıyorum ikinci pulse geldiğinde capturedeki değeri alıyorum
osiloskoptanda inceliyorum aynı zamanda osiloskopta gördüğüm frekans 38 khz ama mcu da hesapladığım hep 18 khz civarı çıkıyor tam olarak yarısı
stackın çalışabilmesi için timer0 da çalışıyor aynı zamanda 
mcu yetişemiyor diye düşünüyoruz
hesabımı şu şekilde yapıyorum timer1 bölme oranı 8 mcu 41666667 hz de çalışıyor
timer1 16 bit owerflow için 50300 us çıkıyor 50300/65535=Z
z*capture ettiğim değer = t
(1/t)x1000 = frekans
bir öneriniz varmı acaba ne yabilirim neyi kontrol etmem gerekir tıkandım kaldım günlerdir bununla uğraşıyorum.

coco

Programla ilglili bir fikrim yok
sizin yapmak istedginiz sanırım Casio Cmd-40 saatinin menusundekiyle aynı işi yapıyor
Gerçekten bunu yapabilirseniz çok ilginç olur

emre salman

daha önce yapan arkadaşlar var elimdede böyle çalışan bir devre var sinyallerin alınmasını ve demodülasyon konusunu halletim şimdi sadece veriyi göndermek kaldı hazırladığımız pcb de pwm çıkışı olmadığı için ve üzerindede revizyon yapamadığımız için şuan beklemede onun yerine 555 ile bir pwm devresi yapmaya çalışıyorum çalışmamda yardımlarını esgirmeyen Z hocaya ve CEBRAX hocama teşekkür ederim inşallah bir an önce bitirip burda yayınlarım