Türk Telekom 2 Haftadır nakil yapamıyor!

Başlatan Mucit23, 20 Haziran 2016, 14:21:31

Mucit23

Yahu nedir bu Türk telekomdan çektiğim. Gerçektende Allah'lık bir şirket.

2 Hafta önce nakil işlemi için başvurmuştum. Normalde Yazları 4 ay boyunca köy tarzı bir yerde bulunan yazlığımızda kalıyoruz. 2 senedir yaz oldumu interneti yazlığa nakil ettiriyorum. Şehir merkezine göre biraz yavaşta olsa internete rahat bir şekilde giriyorum. Fakat bu sene 2 haftadır başvurmama rağmen naklim yapılmadı ve yapılamıyor.

Söylediklerine göre sorun şudur.

2 Hafta önce başvurduğumuzda bize nakil için sıra verdiler ve sonrasında hat yok diyip nakil işlemini iptal ettiler.
Sonrasında telekomda daha yetkili ve nakil işleriyle uğraşan birisini bulup onunla konuştum. Söylediğine göre bir port arızasından dolayı sistem kilitlenmiş. Adam diyorki, Sizin hatlarda sıkıntı yok. Bağlantılar ve rekarnasyon işlemi yapılmış sadece onaylanması gerekiyor. Yapılması gereken tek şey nakil işleminin onaylanması. Onun içinde sisteme düşmesi gerekiyor dedi.

Bugün Türk telekoma gidip çözüm merkezinde birisiyle konuştum. Bana diyorki yapılacak hiçbirşey yok. Beklemek zorundasınız. Ne kadar bekleyeceğim diyorum bizde bilmiyoruz diyor. Genel merkeze çağrı açmışlar çağrının sonuçlanmasını bekliyorlar. Gerçekten böyle saçma sapan bir sistem olamaz.

Şuanda internet hizmetim askıya alınmış durumda ve iki haftadır bekliyorum. Muhtemelen dahada bekleyeceğim.

Şimdi farklı çözümler araştırıyorum. Türkcell Süper online felan baktım. Şimdiye kadar hep türktelekom üzerinden hizmet aldım ve Türk telekomdaki sözleşme 9 ocak 2017 de bitiyor.

Türkcell de şöyle bir kampanya var.
http://www.superonline.net/kampanyalar/adsl-kampanyalari/yalin-adsl-ev-numaranla-bize-gel-kampanyasi#basvuru-formu

Buradaki kampanyada 1 yıl taahhüt istiyor.

Yada VINN tarzı ürünlermi bakayım? Veya Türk Telekomun sistemdeki problemi çözmesini bekleyeceğim. Ne önerirsiniz böyle bir durumda olsanız ne yaparsınız?

mg1980

VINN sizi daha da hasta eder. Aldım üstesinden gelemedim 300 küsur TL cayma bedeli ödedim.

overlok

VINN ve benzeri sistemlerde yanlış hatırlamıyorsam upload yaptığınızda da kotanızdan düşüyordu. Tabi bu dediğim 4-5 sene önce idi.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

Mucit23

VINN larda aylık abonelik var. Aylık 55TL ye 8 gb veriyor türkcell. Eğer download yapılmazsa bana yetebilir ama evde tek kullanmıyorum interneti. Yıllık taahhüt yapmayı istemiyorum açıkçası. Böyle birşey olsa en azında 1 aylık alınıp sonrasında Türktelekom işi çözerse vınn dan vazgeçilebilir.

mg1980

Zaten problem orada .Yeter sanıyoruz ama cep telefonunda bir uygulama güncelleme yapıyor bir bakıyorsunuz 6Gb limit dolmuş.

Murat Mert

vınn ı eve internet almadan bende kullandım kontürlüsünü almştım 10 gb 3 aylık almıştım gayet iyiydi.
mert07