Stm32f4 discovery ile 8 kanal pwm (soru içerir)

Başlatan ehliseyf, 28 Haziran 2016, 10:08:43

ehliseyf

1-Resimdeki kit ile donanımsal 8 kanal pwm üretmek mümkün mü ? bu sorunun cevabı hayır ise şunları da merak ediyorum.
2- Micro C ile arm yazmaya başladım. Yazılımsal yapmak istesek usb haberleşmesi sırasında bir eksiklik olur mu?
3- Micro C ile yazılımsal pwm için nasıl bir yol izlemeliyim.

Code'm mu oturturum !

Klein

LukeSkywalker

Bahsettiklerinizin tamami mumkun. Donanimsal pwm +usb kullanilabilir.

ehliseyf

Alıntı yapılan: Klein - 28 Haziran 2016, 10:44:25
1- Mümkün
Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 28 Haziran 2016, 16:16:00
Bahsettiklerinizin tamami mumkun. Donanimsal pwm +usb kullanilabilir.
Cevaplar için teşekkürler. Ben denemelerimi bu kart ile yapıp sonra kendime bir tasarlamak istiyorum. Bunun için minimum gereksinimleri öğreneceğim bir döküman mevcut mu? Kitin şemasındaki bazı bölümlere ihtiyacım yok. birde 8 kanal donanımsal pwm destekleyen +usb ile çalışabilecek ucuz temini kolay bir işlemci nasıl bulurum. önerilerinizi bekliyorum.
Code'm mu oturturum !

LukeSkywalker

ehliseyf

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 28 Haziran 2016, 18:06:07
Ben olsam şunu alır kullanırım doğrudan. PIC18F4550 gibi...
http://tr.aliexpress.com/item/mini-Stm32f103c8t6-system-board-stm32-learning-development-board/1568685935.html
Hocam bunun PWM modulleri 8 kanal donanımsal olarak destekler mi ? Birde bu tarz donanımlara bakmayı bana öğretebilir misiniz?  ADC kaç tane var usart kaç tane onlara bakabiliyorum ama pwm ile ilgili tam oturtamadığım bir durum var. Timer sayısını mı pwm sayısı oluyor ?
Code'm mu oturturum !

Hittman

Alıntı yapılan: ehliseyf - 28 Haziran 2016, 23:21:32
Hocam bunun PWM modulleri 8 kanal donanımsal olarak destekler mi ? Birde bu tarz donanımlara bakmayı bana öğretebilir misiniz?  ADC kaç tane var usart kaç tane onlara bakabiliyorum ama pwm ile ilgili tam oturtamadığım bir durum var. Timer sayısını mı pwm sayısı oluyor ?

Gerekli bilgileri mikroişlemcilerin datasheetlerinden edinebilirsiniz. Aşağıdaki linkten stm32f103c8 in bilgilerine ulaşabilirsiniz.

http://www.st.com/content/st_com/en/products/microcontrollers/stm32-32-bit-arm-cortex-mcus/stm32f1-series/stm32f103/stm32f103c8.html

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: ehliseyf - 28 Haziran 2016, 23:21:32

Her timer birden fazla pwm kanalina musade edebiliyor. Ornek olarak timer1 4 kanal pwm e sahip. Tabi bu durumda frekanslari esit olmali. Bu veriler referans manuelinde mevcut.