METAL SAC - MASA ÜSTÜ İÇİN

Başlatan polleme, 29 Haziran 2016, 11:26:04

polleme

Üzerinde çalışma ve lehimleme işleri için evdeki temiz masayı kullanmam gerektiği zaman sıcak malzemelerle çalışmak sorun oluyor. Arayışta iken aşağıdaki linkteki ürün bir fikir verdi. Masa üstüne A4-A3 boyutlarında temiz bir sac koyarsam bunun üzerinde rahatlıkla çalışırım, sıcak hava sorun olmaz ve mıknatıs ile de sabitleme şansı olur diye düşündüm. Bu boyutlarda temiz sac nereden bulurum?

http://www.ebay.com/itm/PCB-Circuit-Board-Clamp-Bracket-Holder-For-Repair-Platform-Soldering-Station-/262050128583?hash=item3d0367a2c7:g:wGoAAOSwFnFV-DvV

ErsinErce

bu iş için şöyle bir başlık açmıştım ama rağbet görmedi benzer ürünler ile çözebilirsiniz
https://www.picproje.org/index.php/topic,64830.0.html

muhendisbey

Benim gibi metal tepsi yada sini kullanın. En temizi bu, kenarları kıvrık olduğu için içerisinden birşey de düşmüyor, temiz çalışılıyor. Lehim damlasa sorun olmuyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

TA7R

Oto sanayi sitelerinde abkant da denilen sac kesen / büken iş yerleri var onlarda istediğiniz kalınlık ve ölçülerde muhtelif kalitelerde sac parçaları bulmanız mümkün.

ipek

delme kesme işlemi mekanik olaylar uzak ise,hanım çok kızsada bazen eve bişeyler getiriyorum,evde herzaman araba ayak paspası bulundururum,lehimden zarar görmez,düşen parçaların etrafa saçılmasına mani olur,sadece üflemeli havyada kötü koku çıkarabiliyor...

muhendisbey

Alıntı yapılan: ipek - 30 Haziran 2016, 00:13:22
delme kesme işlemi mekanik olaylar uzak ise,hanım çok kızsada bazen eve bişeyler getiriyorum,evde herzaman araba ayak paspası bulundururum,lehimden zarar görmez,düşen parçaların etrafa saçılmasına mani olur,sadece üflemeli havyada kötü koku çıkarabiliyor...
İşte hocam baklava-tatlı tepsileri var dikdörtgen basit 4 köşeli yuvarlanmış onlardan kullansanız sorun kalmaz. Çoğu kez tepsisiyle alınınca tepsiyi geri istemiyorlar da :)
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

cevat1

Kalın mukavva veya kontroplak kullanılabilir.

polleme

Baklava-tatlı tepsi işi aklıma yattı. Bir de mıknatıs tutuyorsa işimi görür sanırım.

Veli B.

Alıntı yapılan: muhendisbey - 30 Haziran 2016, 00:16:22
Çoğu kez tepsisiyle alınınca tepsiyi geri istemiyorlar da :)
Parasını başta alıyorlardır, siz fark etmiyorsunuzdur.

learner

Tepsi alüminyum mıknatıs tutmaz. Ayrıca depozitolu. Yani parasını baklavaya ekliyorlar, geri verince 5tl alırsınız.

muhendisbey

Depozitolu olanı var olmayanı var. Ben alırken özellikle sordum istemediler :)
Mıknatıs konusunda siniler ve tepsiler mıknatıs tutuyor. Baklava tepsisinden emin olamadım.