Nihayet istediğim boyutlarda PC ürettiler.

Başlatan z, 29 Haziran 2016, 19:27:04

z

http://store.hp.com/wcsstore/hpusstore/pdf/k1k25ut.pdf

Türkiye'da satışı şimdilik yok gibi.

Amazon'da yaklaşık 600$ fiyatı var.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sifirzero

bundan 10 sene öncede vardı.bu boyutlara yakın
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

MC_Skywalker

z

Alıntı yapılan: sene35 - 29 Haziran 2016, 19:34:54
bundan 10 sene öncede vardı.bu boyutlara yakın

O bahsettiklerin tinclient makineler değilmiydi?  Burdaki makine ise I5 işlemcili, 4GB ramlı, 500GB HDD .

PC'den tek eksiği güç kaynağı ve CD rom.

engerex

Evet uzun zamandır böyle ürünler vardı.

Gerçekte şöyle PC'ler de var. HDMI üzerinden bağlamanız yeterli.

Çinli tabletlerde alternatif. Yanında taşı tablet olarak kullan. HDMI veya kablosuz görüntü aktarma ile ekrana bağla ve PC hazır. (Windows ve/veya Android)

ErsinErce

CaFFeiNe

http://shop.lenovo.com/tr/tr/desktops/thinkcentre/m-series-tiny/m700/

2-3 sene önce çalıştığım yerde lenovo'nun buna benzer bir modeli vardı, 12V adaptör ile çalışıyordu (güç kaynağı içine sığmamış demekki) bigün çatı akmıştı pc komple su içindeydi, kuruttuk hala çalışıyordu meret o kadar güzel ve hızlı bişiydi

z

Elimde Mac mini var ve çok memnunum. Taşıması çok rahat.

Minik PC almak yada macminiye win7 yüklemek arasında kaldım.

Firzen

Alıntı yapılan: z - 01 Temmuz 2016, 13:42:17

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Hocam neden win7 kuruyorsunuz ki mac mini ye? Bence bir minik PC alın. Bende de macbook pro var ama hala windows kurmadım ona. Bu sayede her iki laptopu aynı anda kullanıp işlerimi ikisine bölebiliyorumda.
Kararsız...

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: z - 01 Temmuz 2016, 13:42:17

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Mac miniye virtual machine içine win7 kurun daha mantıklı.

z

Bunu yapmayı istiyorum fakat MAC miniyi bilgisayardan hiç anlamayan biri kadar tanıyorum. PC'de sorunum yok ama MAC'de korkuyorum.

Ankara'da olanlardan bu işten anlayan varsa makineyi kapıp geleyim.

sovalye

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 02 Temmuz 2016, 10:09:57
Mac miniye virtual machine içine win7 kurun daha mantıklı.
@z tam olarak hangi iş için kullanacak bilmiyorum ama donanım sürme, bişeylerle haberleşme gibi işlemler varsa Virtual Machine cözülemeyecek sorunlar yaratabilir

Firzen

Alıntı yapılan: z - 02 Temmuz 2016, 10:40:37
Bunu yapmayı istiyorum fakat MAC miniyi bilgisayardan hiç anlamayan biri kadar tanıyorum. PC'de sorunum yok ama MAC'de korkuyorum.

Ankara'da olanlardan bu işten anlayan varsa makineyi kapıp geleyim.

Ankaraya 11inde geçeceğim isterseniz görüşebiliriz. Macminiye boot camp veya virtual machine denedim. Ne kadar performans olarak virtual machineden verim alamasamda sonuçta sizin işiniz vardır bir bildiğiniz diyorum:)

mesaj birleştirme:: 02 Temmuz 2016, 12:18:41

Alıntı yapılan: sovalye - 02 Temmuz 2016, 11:21:37
@z tam olarak hangi iş için kullanacak bilmiyorum ama donanım sürme, bişeylerle haberleşme gibi işlemler varsa Virtual Machine cözülemeyecek sorunlar yaratabilir
Çözülemeyecek sorundan kastınız büyük ihtmal driver ve clone ethernet sanırım onun asıl kaynağı win üzerine virtual kurunca oluyor. Sistemin kernel UNIX olduğu için direk dmesg üzerinden görülüp remove veya pskill yapılabilir.
Kararsız...

sovalye

mesela z hocamız 3d yazıcıyı virtual machineden sürmek istiyor. işlem sürerken arada gerçek işletim sistemi sorun yaratabilir. Lag girer, rami tarar kim ne yapıyor diye usb portlarını tarar. Yada bir işlemci ile haberleşirken gerçek işletim sisteminin uyguladığı standart rutinler yüzünden sanal makine bir anlık  tıkanıp senkronizasyonu bozabilir. Mac üzerinde hiç test yapmadım ama windows ve linux üzerindeki sanal makineler ne kadar güzel çalışsa da tam anlamıyla güvenilir olmuyorlardı.

Firzen

Alıntı yapılan: sovalye - 02 Temmuz 2016, 18:25:32
mesela z hocamız 3d yazıcıyı virtual machineden sürmek istiyor. işlem sürerken arada gerçek işletim sistemi sorun yaratabilir. Lag girer, rami tarar kim ne yapıyor diye usb portlarını tarar. Yada bir işlemci ile haberleşirken gerçek işletim sisteminin uyguladığı standart rutinler yüzünden sanal makine bir anlık  tıkanıp senkronizasyonu bozabilir. Mac üzerinde hiç test yapmadım ama windows ve linux üzerindeki sanal makineler ne kadar güzel çalışsa da tam anlamıyla güvenilir olmuyorlardı.

MAC çalışma mantığı Windows gibi olmadığı için RAM tıkanması olmuyor. Basit bir örnek vermek gerekirse 3 gün boyunca matlab ile veri toplama ve işleme yaptım. Bana mısın demedi. Bunu da geçtim o bilgisyar virtual machine de 1 günden fazla duramaz sebebi ise ısınma. Ekran kartı maalesef maclerde sıkıntı ya iris yada hd3000-4000 serisi var. Sıkıntı yapacak olansa bu.
Kararsız...