12v 15A SMPS güç kaynağı

Başlatan z, 30 Haziran 2016, 09:11:17

z

3D yazıcı projesine kullanmak üzere 12v 15A güç kaynağı araştırıyorum. Ancak en:90mm ve uzunluk 140mm max değerler. (kalınlık kritik değil)

Mervesanın ürünlerinün en ve boyu büyük. Daha başka bildiğiniz ve Türkiye'de satılan ürün varmı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ErsinErce

http://www.fastltd.net/power_supplies-417_en_lc.html

meanwellin ürünleri etrafta rahatlıkla bulunuyor düzgün listeye yukarıda var ama o boyutlarda bulmanız zor, size uygun en yakını 120x170

atx güç kaynaklarını tavsiye ediyorlar genelde bu iş için onlara da bir bakın isterseniz fiyat olarak daha uygun ve daha stabil voltaj veriyorlar

z

Akım konusunu abartmışım. 4A güç kaynağı ile cihazım çalışıyor. Bu durumda 5..6A güç kaynağı arayışına girdim ve

Üretimde S-link SL-KA72 12V 6A buldum.

Fakat herkes tutturabildiğine satıyor. 80 TL'ye satan da var 28 TL ye de.

N11'de hemen yollanabilecek şekilde 33 TL'ye buldum.

http://urun.n11.com/guvenlik-kamerasi-aksesuarlari/s-link-sl-ka72-12v-6a-metal-kamera-guc-kaynagi-P112987831?cid=604001&gclid=CKKC6L_X6M0CFcZAGwodf38Fag&gclsrc=aw.ds

Kasa boyutlarına ait bilgi bulamassam da gözüme küçük göründü.

HeCToR

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

z

Hocam sen adete taktın. Ben imalatçı değilim. 1 tane lazım.

HeCToR

@z :D :D 1 tane alırsan yapacak birşey yok adetli alırsan yarı fiyatına alırım sana

z

Tamam şöyle yapalım. Sermaye senden olsun. Adetli alalım 1 tanesini ben kullanayım. Geri kalanı 30 TL'den gitti gidiyorda satalım. Bana da sadece %10 kâr ver.

HeCToR

Tamam kabul hocam gittigidiyor takibi ile ilgilenemem ama bana şu adet şuraya kargo edilecek demen yeterli ayrıca kargo ücret alıcı olcak galiba belli adet üzeri kargo ücretsiz yapılabilir ben internet satışından pek anlamam.Salı günü 1 adet sana korgo edebilirim istersen

z

Elinde bu güç kaynağı varsa ve ücretini alacak isen atlar gelirim. Ostimde de işim var zaten.

HeCToR

@z Tamam hocam salı yada çarşamba günü görüşelim o zaman.

aydınD

Alıntı yapılan: CORTEX - 10 Temmuz 2016, 16:34:08
@z Tamam hocam salı yada çarşamba günü görüşelim o zaman.
Sayin hocam
3d yazıcı icin forumda bir etkinlik başlatılmıştı. Eğer etkinlik koordinatoru @mühendisbey ve etkinliğe katilan diğer arkadaşlar da isterler ve organize olunabilirse bizim proje için de güç kaynağı gerekmektedir.
Acaba siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz.
İyi çalışmalar dilerim.

HeCToR

@aydınD olabilirim tabiki 12V 5A yeterli olurmu

MC_Skywalker

HeCToR

Tamam yarın 12V 20A için özel fiyat alacağım sizin için totalde kaç adet gerekir

z

Bu 20A konusunu çok iyi araştırın bence.

Extruder içindeki ısıtıcı 4 Ohm. Yani 3A çekiyor.

Step motorlar çok yüksek devirde dönmüyorlar. Dolayısı ile aniden yüksek akım çekmiyorlar. Her birisi 2A olsa bile sürücüler endüktanslardan dolayı akımı toplama işlemi yaparak 2A e ulaştırıyorlar.

Ampermetrem yok ama;

Daha önce de dediğim gibi 5Adet step motor 2 fan ve bir extruder dan oluşan yazıcımın 12v hattına ACS712 -05B bağlayıp akımı hesapladım.

Akım çekilmezken sensör çıkışı 2.575v iken, akım çekilmeye başlandığında 3.43v oluyor.

Sensör Amper başına 185mV verdiğine göre 4.64 A eder.

Ben 6A güç kaynağı alacağım. Bunun üstüne siz fazladan tabla ısıtıcı kullanacaksınız.