Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Apollo 11 source codes

Başlatan z, 11 Temmuz 2016, 23:53:55

learner

Ayın zeminine inen ve 3 astronotu taşıyan cihaz nedir? İşte onun kalkış ve iniş yaptığını söylüyorlar. Yer çekimini yendikten sonra uzayda diğer cisimlerin kütle çekimlerinden faydalanarak ilerleyebilir. Ama indiği kütlenin çekim gücünden kurtulması için epey yakıt gerekmez mi? Sizin dediğiniz yörüngedeki mekiğin dünyaya dalması.

OG

Alıntı yapılan: learner - 08 Eylül 2016, 12:13:34
Ayın zeminine inen ve 3 astronotu taşıyan cihaz nedir? İşte onun kalkış ve iniş yaptığını söylüyorlar. Yer çekimini yendikten sonra uzayda diğer cisimlerin kütle çekimlerinden faydalanarak ilerleyebilir. Ama indiği kütlenin çekim gücünden kurtulması için epey yakıt gerekmez mi? Sizin dediğiniz yörüngedeki mekiğin dünyaya dalması.
Aya ayak bas(a)madıkları hakkında (bazılarının iddia ettiği üzere uzaya gidilmediği şekliyle değil) tek şüphem de hep bu sizinki ile aynı düşünce ile idi.

Fotoğraflardaki ışık hataları ki, benim gibi iş hayatı televizyon stüdyolarında gecmiş birisi için ciddi delildir, fotolarda kendilerini ele verdikleri sahneler çok, yine de bu iş yalan olsa idi, böyle bir yalanın gizlenemeyeceği düşüncesini hep ön planda tutmuştum. Çünkü işin içinde yüzlerce çalışan insan var. Foto ışık gölge hatalarından çok, ay modulunun bu yeteneğe sahip olamıyabileceği üzere düşünmüştüm, dünyadan koparan roketin tankları ile kıyaslayıp 1/6 yerçekimi olsa da ufacık modulde hangi yakıt ile, hangi yakıtın hangi tankı ile demişimdir. Ancak snıyorum ki kütle 1/6 mertebesi diye yakıt da 1/6 gibi olmalı diyemiyeceğiz. Biraz fizik hatırlamak gerek, benim ise o formulleri tekrar ele alacak kafamda kalan bir şey yok.

Bir arkadaş soru cevap tarzında bir video hazırlamış. Işık-gölge konularından ziyade ilerleyen dakikalarda konuyu diğer ülkelerin de doğruladığından bahsetmiş. O arkadaşın videonun en sonlarına sakladığı "ay üzerinde birilerinin olduğu" konusu ise benim hiç dikkatimi çekmeyen uyduruk efsaneler olarak kabul ettiğim şeylerdir.
Video bu,

https://www.youtube.com/watch?v=mtDhYaIBh4g

Not olarak da, oralarda birilerinin olmadığı veya uzayın değişik yerlerinde birilerinin yaşamadığı inancında falan değilim. Bu kadar geniş evren, sahilde kum tanesi yapmayacak dünya ve onun üzerindeki yaşayanlar için hazırlanmış olamaz.

Sayısız hayat, yaşam var, ancak şartlandığımız üzere, insan gibi, hayvan gibi, nebat gibi özelliklerde olması gerekmiyor.

NASA gectiğimiz yıllarda çok önemli bir şey bulduk, filan gün filan saatte açıklayacağız dedi hatırlarsınız. Bizim medya da o güne kilitlendi. O gün geldi, bir çok TV kanalı canlı yayınlarına bağlandı. Nefesler kesildi, millet "uzaylı" açıklaması bekliyor.

Kısa bir ön girişten sonra filan gölde bir bakteri mi hücre mi öyle bir şey bulduk dedi şimdi tam hatırlamıyorum. O an hangi kanaldan izliyordum onu da tam hatırlamıyorum, şak bağlantıyı kesti, hemen zapping yapmaya başladım, az önce bağlanmış olan kanallar bağlantıyı ya kesmiş ya da ben açtıktan birkaç saniye sonra kestiler, deli oldum boyna zaplıyorum, sanıyorum NTV idi yayına devam ediyordu. Dinlemeye devam ettim. Özet olarak, buldukları hücre dünya yaşamına benzemeyen bir hücre. Yaşamı sağlayan ana maddesi arsenik olan bakteri. Dünyadaki yaşayan canlılar için ise arsenik öldürücü bir zehir.

Evet, bence işte uzaylı bulmuşlardı, insanlarımızın şartlandığı şekil üzere olan tip den değil, farklı bir yaşam türü, uzayda nice yaşamlar olabileceği hakkında şahaser bir buluş.

Yani, yaşam dediğimizde kendi gezegenimizin formatları gibi olması gerekir saplantısı. Ayrıca kendi gezegenimizde bile bilmediğimiz çok farklı formatlarda yaşam var ve devam ediyor.

İlgili bir video buldum

http://www.dailymotion.com/video/xg485x_nasa-arsenik-ile-yasayan-bakteri-buldu_news
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

muhittin_kaplan

ne demiş biri (kim olduğunu hatırlamıyorum)
"Evrende Bizden daha Zeki Yaşamların olduğu, bizimle hiç iletişime geçmemelerinden bellidir"

okg

main.c yi aradım da bulamadım   ;D ;D  ;D

bulan olursa yollarsa sevinirim  ;D ;D ;D ;D
KTU Elektronik Haberleşme - YTÜ Haberşelme YL - GTU Haberleşme YL

OG

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 08 Eylül 2016, 14:28:38
ne demiş biri (kim olduğunu hatırlamıyorum)
"Evrende Bizden daha Zeki Yaşamların olduğu, bizimle hiç iletişime geçmemelerinden bellidir"
Hocam o dediğiniz konu da burada çok güzel izah edilmiş

https://www.youtube.com/watch?v=qpakhT30lMc

okg

bu arada proje kodlarına github da katkıda bulunan adamın profil fotoğrafı da ibretlik  ;D ;D

AGS_INITIALIZATION.agc -->> proudindiv    ;D ;D
KTU Elektronik Haberleşme - YTÜ Haberşelme YL - GTU Haberleşme YL

MC_Skywalker

Önümüzdeki günlerde uzay madenciliği için bir uzay aracı bir astroide gönderilecek. Araç güneşin etrafında dönüp dünyaya dönce ve dünyanın yerçekimini kullanarak kendini bu astroide yönlendirecek.

http://www.asteroidmission.org/

Alıntı Yap
Milyarlarca dolar değerindeki madenlere sahip olduğu düşünülen asteroide ilk ABD misyonu bugün gerçekleştirilecek.

Milyarlarca hatta trilyonlarca dolar değerinde madenlere sahip olduğu düşünülen asteroide ilk ABD misyonu bugün yapılacak.

"Atlas V" roketiyle Cape Canaveral üssünden fırlatılacak "Optik Spektropkopik ve Kızılötesi Görüntüleme Sistemi Regolit Kaşif" (OSIRIS-REx) uzay aracı, güneşin etrafında bir tur attıktan sonra 22 Eylül 2017 tarihinde dünyaya yaklaşıp alçak uçuş yaparak, dünyanın yer çekimi kuvvetini kullanarak kendi hızını artıracak.
Bennu'dan 60-2 bin gram yüzey malzemesini toplayacak

Ağustos 2018'de asteroit göktaşı Bennu'ya inecek uzay aracı, robot kol ile 3 saniyede Bennu'dan 60-2 bin gram yüzey malzemesini toplayacak.

Bennu'da yaklaşık 3 yıl kalacak uzay aracı OSIRIS-REx, Mart 2021'de asteroitten ayrılıp dünyaya doğru yola çıkacak. Uzay aracı dünyaya yaklaştığında Bennu'dan aldığı 60 gram maddeyi bir kapsüle koyup atmosfere fırlatacak.

Saatteki hızı yaklaşık 45 bin kilometre olacak kapsülün atmosferde yanmaması için hızının azaltılması 7 gün sürecek.

Uzay aracının 24 Eylül 2023'te UTAH test bölgesine inmesi planlandı.

OSIRIS-REx uzay aracı kapsülünün, dünyaya gönderdikten sonra güneşin etrafında park edileceği ve gelecekteki uzay çalışmaları için hazır tutulacağı bildirildi.

AA

z

Bir gün bahçeme 10 kiloluk altın barındıran gök taşı düşeceği beklentim var. O gün gelecek elbet.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

muhittin_kaplan

@z dusse senin mi olacak saniyorsun ?

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muuzoo

Apollo 11, 14 ve 15 uçuşlarında ay yüzeyine yerleştirilmiş aynalar var. Ayın uzaklığını lazer ışınları ile ölçmeye yarıyor. O yüzden gidilmemiş olması bana pek inandırıcı gelmiyor. Tabi bu iddia ilk apollo görevleri içinse bilemem ama 11-14 ve 15 de gidilmiş denebilir
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lunar_Laser_Ranging_experiment

Moto G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

Tesla.25

Kahvedeki Memmed amcada aynılarını anlatıyor:)))
Daha önce defalarca kez kanıtlanmış şeyleri tekrar tekrar soruyorsunuz.
İnternette hepsinin anlatımı var bayrak, gölge falan.

Bu olay komplo olsaydı Ruslar ın susacağını mı sanıyorsunuz? Ki ABD 'de herhangi bir komplo olayına karşı tüm istihbarat servislerinin çalışmaları en üst düzeye getirilmiş, sırf bu Ay uçuşları için yeni istihbarat servisleri kurulmuştur.

Eğer herhangi bir aldatma olsaydı emin olun Rusya bundan haberdar olur ve ortaya dökerdi tüm yalanları.
Koskoca SSCB yerle yeksan oldu. Bu olay da etkiledi tabi onları.

Ayrıca yukarda bi arkadaş ta söylemiş, NASA 'dan koordinatları isteyerek, elinizde yeterince güçlü bir lazer varsa Ay 'a gönderebilirsiniz.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Laser_Ranging_experiment

-----------------------
Son olarak, Ay 'dan kalkan Ay Modülü, sadece birkaç kilometre (işte destek modülü ne kadar yüksekteyse) yükselmesi yeterli. Yani o Ay Modülü, Ay 'dan kalkıp Dünya 'ya gelmiyor. O sebeple çok az, sadece birkaç kilometre yükselebileceği kadar yakıt ona yeterli.

Dünya da ise, Dünya nın çekimi zaten çok kuvvetli ve bir atmosterimiz var, işte o dev gibi tankerlerle dolu yakıt ancak yetiyor.

Ve Uzayda sürtünme yok diye biliyorum.

Aydan gelirken yine yakıt gerekiyor tabi ama Ay 'ın etrafında dönüp Dünya 'ya doğru savruluyorlar. Dünya nın çekimi de çok daha kuvvetli olduğundan bir noktadan sonra kapılıyor.

Anlatmak istediğim, Ay dan çok daha az yakıtla Dünya ya gelebilirsiniz.

OG

Biz kahveci Mehmet'e değil, Berber Hüso'ya takılıyoruz.

yamak

Alıntı yapılan: CoDeR - 15 Kasım 2016, 22:29:24

Stanley Kubrick ile ilgili olarak şurası da çok ama çok ilginç;

http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2011/07/stanley-kubrick-zihin-kontrolu-ve.html
Hocam bu adamin cok ilginc yazilari var. Eger okumadiysaniz okumanizi oneririm. Cok iyi bir sekilde arastirip yaziyor.