Aliexpress'den CorelDraw Satınalma.

Başlatan F493, 27 Temmuz 2016, 00:44:49

F493

Merhaba Arkadaşlar.

Aşağıdaki ürünü satın alsak Türkiye de lisans sorunu yaşar mıyız? Aynı ürün Türkiye de  yaklaşık 10 katı. CoreDraw'ı  çoklu Plaket çıkartmalar gibi basit işlemlerde kullanıyoruz, böyle basit bir işlem için kullanacağımız ürüne de yüksek ücretler ödemek istemiyoruz. Bu konuda önerileriniz nelerdir.

http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-Corel-CorelDRAW-Graphics-Suite-X7-English-for-win-32bit-or-64bit-Full-Version-Color/1786100445.html?spm=2114.010208.3.1.LQJM3i&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10049_10017_405_404_10059_10058_10040_10060,searchweb201603_7&btsid=635ddeeb-52cf-4ef3-8796-64571466395b

Esen kalın.

Cemre.

Açık kaynaklı yazılımlara yönelebilirsiniz. PDF vb vektörel dosya formatlarıyla çalışmıyor musunuz? Sadece çıktı alanına kopyala yapıştır çoğaltma işlemi yapacaksanız CorelDraw gereksiz masraf olurdu bence.

İyi akşamlar.

MC_Skywalker

Sorun olmaması için kurulum yaparken seri numarayı giriğinizde register kısmı onay veriyorsa hiç sıkıntı olmaz

Maxim

bence bunu direk corel firmasının kendisine mail atarak sormalısınız
en doğru cevabı onlar verecektir
ama aliexpresten alınacak yazılımın orjinal olabileceğini ve corelin bunu destekleyeceğini hiç sanmıyorum.

MC_Skywalker

Win 7 ultimate seri no alanları biliyorum sırunsuz kullandılar.

diot

Aliexpresten aldığınız her türlü düşük fiyatlı ürün çakma seri no ile geliyor. Yani lisansız. Ayrıca fatura , lisans bandrolu gibi şeyler olmadığından lisansı kanıtlayamazsınız. Ancak firmanın kendi sitesinden online alırsanız bu tür şeylere gerek kalmaz.

HeCToR

@F493 hocam bende Corel draw 11 serisi var lisanslı yıllardır kullanırım upload edip linkini atabilirim sana.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

mistek

Konuyu sabote ediyorum kusura bakmayın.

2 adet lisans alınmış Coreli 4 farklı bilgisayara kursak anlaşılır mı? Bilgisayarlar aynı ağa bağlı değiller.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

t2

hocam bu şekilde yapılacaksa, ilaçlı da kullanılır. sizce farkı olur mu?

HeCToR

@mistek Corel draw 11 farklı bilgisayarlara kurduk biz hiç problem olmadı yeni versiyonlarda olur diye düşünüyorum direk internet üzerinden tespit edip engelliyorlar
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

mistek

@t2 hocam krekli yapınca tespit ediliyor. Seri numarası kontrolü yapılıyorsa en azından 2 lisans daha temiz olduğu için daha az riskli olacağını düşünüyorum.

@CORTEX hocam teşekkürler.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

F493

@CORTEX teşekkürler. ;)   Öneri ve yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.