Redüktörlü enkoderli yüksek kaliteli motorlar

Başlatan z, 05 Ağustos 2016, 20:08:18

zRobot malzemeleri satan internet sitelerinde kimilerinin 300 TL'ye kadar fiyatlardan sattıklarıı motorların benzerlerini hurdalıkta buldum ve birer tane aldım.

Küçük olanı 25 TL. Büyük olanı 35 TL.

Büyük olanı Faulhaber marka.

Küçük olanı Namiki marka. (Japon)

Sonra yok ben duymadıydım bana söylemediydin demeyin.

İvedik Organize hurdacılar sitesi Tekno Bilgisayar

Çizgi izleyen, sumo güreşçilerine duyurulur.


superconductor

Bunlar coreless mi? Yada coreless bulunabiliyormu? Boyle cikma motorlar aliexpress  gibi sitelerde iyi fiyatlardan satiliyor. Guzel bir cizgi izleyen yapip tekrar yarismalara donesim var :)

z


apsis

Hocam motorlar düzgün çalışıyorsa bence mükemmel bir fırsat. Bunu öğrendiğim iyi oldu bitirme için malzeme çıkarabilirim.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

overlok

Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

gumush

Cok tesekkur ederim.

Mechanum'lu bir deneme vardi aklimda onu degerlendirmek icin aldim hemen , umarim sorunsuzdur urunler.
Hikmet Gumus  izmir

z

Motorları güzel sökmüşler. Bankamatik cihazından mı söktünüz diye sordum. Nedense kaçamak cevap verdi. Bunlarla amatörler robot yapıyor biz de mutfak robotundan söktük dedi.

Muhtemelen ya bankamatik cihazından ya da para sayma makinesinden sökülme diye tahmin ediyorum. Zira sökülmeyi bekleyen bankamatik ve para sayma makineleri ortalıktaydı. (Bu günlerde İş Bankasının hurdalarını satın almışlar)

Motorları incelerken birisinde küçük bir sorun gördüm. Tutmuşlar motora tek vida ile tutturan encoderi sökmüşler. Sökerken de motor mil iüzerindeki incecik plastik kanatı kırmışlar. (Halbuki önce kanadı çıkartıp daha sonra enkoderi sökmeleri lazım)

Enkodersız ürün göndermezler çünkü sitelerinde satılan ürünün özellikleri belli. Eğer mildeki kanat kırık ise dert etmeyin plastikten makasla kesip yapıştırılacak kadar basit bir şey.


cerdemir

Ayni adamdan aldik galiba. Ben 6 tane alinca 25 liraya aldim. Kucuk olanin encoderi bana uymadı. Motor milinde biraz bosluk var. Ve motor cok az akim çekiyor.

https://youtu.be/z5JUoB-gLfQ

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- cemal

fatal16

Motorların enkoder bağlantıları nasıl acaba?

Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ?

fatal16

Kullanacak arkadaşlara belki yardımcı olur.
(Pull-up dirençlerini unutmamak lazım.)


fide

Zamanında 96€+kdv verip aldığım gm862gps modülü 20tlye almak garibime gitti doğrusu.
Sadece motor değil 128x64 grafik ekranlar 5tl. Çeşitli gsm antenler 5tl, eski tip gsm modüller 15tl, 2x16 lcd disğlayler yine ucuz.

Sahibinden.com da mağazaları var.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com