score board projesi

Başlatan ykp, 03 Ekim 2005, 09:09:16

ykp

bu proje için yardım bekliyorum her türlü görüşe açığım.

karabel

YKP merhaba

yapmak istediğin şeyi daha açık olarak izah edersen iyi olur.
bende bir basketbol scoreboard devresinin şeması var. istediğin tam olarak bu ise bizi bilgilendir.
Kolay gele.

ykp

sevgili karabel ilgin için cok tşk. ben halı saha futbol  için scoreboard yapmak istiyorum.
ama elindeki basketbol scoreboard şemasını gönderebilirsen inceleyip bir fikir edinebiliirim.

digi_ykp@yahoo.com

XNHCX

PIC16F877A (only) based. A digital scoreboard with LED display and separate LCD panel for the adjudicator/ scorer. Keypad entry of scores.

https://www.picproje.org/main/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=40186

stlg

sevgili arkadaşım
scorbordlarla ugrasmıs bir kisi olarak sana bazı sorularım olacak oncelikle
ne tür bir halı saha scorbordu yapmak istiyorsun bundan birkac sene evvel
sadece tarafların skorlarını gosteren bir scorbord yapmıstım displeyleri
35 cm yuksekligindeydi tabiki bu boyutta displey olmadıgı icin ledlerle
yapmıstım 30 derece acılı parlak led olarak satılan o seffaf gorunumlu
ledlerden pıclı bir devreyi bu tür bir uygulamada lüks gordugumden 4511
ve 4518 turu entegrelerle yapmıstım tabi birde 4093 kullanmıstım
kullanıcılar icin bir buton kutusu tasarlamıstım uzerlerinde a takımı icin
artırma butonu ve reset butunu vardı tabiki b takımı icinde 4093 entegresinin bir kapısıyla otomatik reset yapmıstım bu kapının girisinede
optokuplor uzerinden reset butonunu baglamıstım 4093 entegresinin diger kapısıylada yine opto kuplor uzerinden artırma butonunu baglamıs bu kapının cıkısınıda 4518 e oradanda 4511 gondermiştim 4511 cıkıslarında
bd serisi transistor kullanmıstım her lede 1k direnc baglamıs ve butun
bir displeyin digit ledlerini direncler uzerinden paralel baglamıştım tabiki butur
bir devrenin surulmesi icin 250w 12v trafo kullanman gerek devrem hala
sorunsuzca calısmaktadır bu devrede dikkat edecegin sey kutu icerisinde
olusan ısıyı fanla olabilir dısarıya atman yoksa ledlerin acık havada gunes altında uzun omurlu olmaz tabii artık picler var piclerle mac suresini normal saati gosterebilirsin baslangıcta aralarda sonunda zil caldırabilirsin
piclerle aran  nasıl bilmiyorum istersen sana yardımcı olabilirim takıldıgın seylerde beni arayabilirsin
                BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR
                Kendinize iyi bakın
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ykp

sevgili arkadaşlar ilginize teşekkürler....
stlg  senin projeni bende düşündüm ama bu pic devrin de onu yapmak biraz yanlış geldi bana ama tabiki o rezervde duruyor, teşekkürler.

değerli yönetici arkadaşım XNHCX  sizin calışmalarınızı yakından takip etmeye calışıyorum özellikle kayan yazı projesi  gibi.
verdiğin linkte dart scoreeboard projesi var buna bir timer ekleyerek futbol için bir scoreboard yapabilirim ama bu 877 nin hex ini nereden bulacağım bana yardımcı oıabilirseniz cok sevinirim.

not: pic ler konusun da bilgim sınırlı düzeyde  daha sonra bu konuyada bir el atçağı tabiki yardımlarınızla.

XNHCX

picprojes@gmail.com  adresine kaynak kodları atmıştım.Oradan indirebilirsiniz.
Rapidshare' e de gönderdim.

http://rapidshare.de/files/5857848/Snkr.rar.html
Password:www.picproje.org[/color]

haneficinar

Arkadaşlar linkler kırık. Bana da halısaha için bir skorbord devresi ve PIC için hex code lar lazım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.