Wifi yayın mesafesi sorunu başladı

Başlatan z, 21 Ağustos 2016, 23:06:28

z

Bodrum katındaki wifi modem sayesinde üst katlardan 2 seneden beri sorunsuz internete girebiliyordum. Bu günlerde üst katlarda internet sorunu başladı.

Elkoları kafadan değiştirsem faydası olurmu? Yoksa Süperonline yetkililerine haber mi vermem lazım?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Hocam, hamur pişirmek için aldığınız sac vardı ya, işte onu mutfak dolabı içerisine koyduysanız wi-fi sinyallerini zayıflatmış olabilir :)

z

802.11g  yapınca hiç çekmediler.  Default değeri 802.11b/g/n ye geri getirdim.

DEno_12

Modemin altına alüminyum folyo serin.

muhittin_kaplan

modemin 5.8ghz yayın özelliği olmalı, kullanıcıların bu özelliği destekleyen cihazları varsa deneyin derim.

z

İyide 2 senedir sorun yoktu neden şimdi başladı?

Sonuçta bu cihaz 7/24 çalışan bir cihaz. Elkolar kurumaya başladı bence.

muhittin_kaplan

değiştir gitsin. düzelirse senindir, düzelmezse ..

z

Modem benim mi yoksa kiraladım mı bunu bilmiyorum işte.

muhittin_kaplan

kira. aboneliği iptal ettiğinde isteyecekler..

diot

Etrafta aynı frekansta yayın yapan AP noktalarının sayısı arttıysa sorun bundan olabilir. frekans kirliliği arttıkça alıcının duyarlılığı azalıyor. Etraftaki ap noktalarının kanal numaralarını bul ve bu kanallara en uzak frekans hangisiyse o  kanala geç. Bir miktar düzelmesi lazım.

gumush

Kanallara bakarak bos olan kanali bularak otomatik yerine ona gecirebilirseniz faydali olabilir.

Vistumbler programi ile cevredeki ap'leri , sinyal guclerini ve kullandiklari kanalllari gorebilirsiniz.
Hikmet Gumus  izmir

z

Alakası nedir bilmiyorum. Wifi şifresini değiştirdim. Hız sorunu da dahil olmak üzere her şey düzeldi.

mert3162

Alıntı yapılan: z - 23 Ağustos 2016, 01:40:24
Alakası nedir bilmiyorum. Wifi şifresini değiştirdim. Hız sorunu da dahil olmak üzere her şey düzeldi.

hocam backtrack sayesinde bir kez bende denedim başkasının ağına bağlanmayı şaka gibi ama adamın şifresi "aAbBcCdD123456" idi muhtemelen seninkinide bu şekilde bulmuş olabilirler.Şifreyi eski haline alıp modeme bağlanan cihazlara bak bakalım mac adresi seninkilerden farklı bir cihaz varmı ağında denemiş olursun

nasıl wifi hack yapılır dersen bu yöntem gerçekten işe yarıyordu bir dönem

https://www.youtube.com/watch?v=0zWI46eElUs
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

DEno_12

Alıntı yapılan: mert3162 - 23 Ağustos 2016, 01:57:18
hocam backtrack sayesinde bir kez bende denedim başkasının ağına bağlanmayı şaka gibi ama adamın şifresi "aAbBcCdD123456" idi muhtemelen seninkinide bu şekilde bulmuş olabilirler.Şifreyi eski haline alıp modeme bağlanan cihazlara bak bakalım mac adresi seninkilerden farklı bir cihaz varmı ağında denemiş olursun

nasıl wifi hack yapılır dersen bu yöntem gerçekten işe yarıyordu bir dönem

http://www.youtube.com/watch?v=0zWI46eElUs

Bu WPA2 yi kırmıyor yalnız. WPS'i açık olan modemlerin WPS pinlerini kırıyor. Oradan da WPA2 parolasını elde ediyor. Yalnız yeni nesil modellerde 3 denemeden sonra modem kendini kitliyor ve WPS ile pin denemesi yapamıyorsunuz. İlk çıkan WPS li modemlerin WPS ini kapatmak gerekli bu şekilde avlanmamak için.