USB ID pin kullanımı ?

Başlatan ehliseyf, 23 Ağustos 2016, 16:25:18

ehliseyf

pic24FJ256GB110 micro işlemcisi ile çalışıyorum. Önceleri 4 pin USB ile çalışıyordum USB ID pinini boşta bırakıyordum, sorunsuz çalışıyordu. Şuan USB ID pinlerini birbirine bağladım, lakin çalışmıyor. USH HID device olarak tanıtmak istiyorum. Mantıksal bir hata mı yapıyorum. Programsal bir düzeltme ile giderilebilir mi ? Bilen biri Bu pin ne zaman kullanılır, neden kullanılır anlatabilirse sevinirim.

picten usb ile  >> C# kullanım şeklim bu şekilde.

CCS C header.

#include <pic24_usb.h>
#include <USB_Konfigurasyon.h>               
#include <usb.c>   

USBLibrary.dll << C# kısmı.

Aynı header ile USB ID siz çalışıyor. Şuan aygıtı tanıtamıyorum.

Code'm mu oturturum !

EMP_Otto

Dual role calısan cihazların host mu yoksa device mı olacagını anlaması için kullanılan pindir.Tasarladıgınız cihaz host ise id pini topraga,device ise bosta bırakmanız gerekmektedir.
Mesela telefonunuza otg kablosuyla usb bellek bağladıgınızda telefonunuz usb bellegi host etmiş olur usb bellek device olur,ama aynı telefonunuzu normal kablo ile bilgisayara baglarsanız telefonunuz device bilgisayarınız host olmus olur.
Siz hid device yaptıgınız için bosta bırakırsanız çalışacaktır.

Bu işler zordur,özveri ister...

ehliseyf

Alıntı yapılan: EMP_Otto - 23 Ağustos 2016, 16:55:24
Dual role calısan cihazların host mu yoksa device mı olacagını anlaması için kullanılan pindir.Tasarladıgınız cihaz host ise id pini topraga,device ise bosta bırakmanız gerekmektedir.
Mesela telefonunuza otg kablosuyla usb bellek bağladıgınızda telefonunuz usb bellegi host etmiş olur usb bellek device olur,ama aynı telefonunuzu normal kablo ile bilgisayara baglarsanız telefonunuz device bilgisayarınız host olmus olur.
Siz hid device yaptıgınız için bosta bırakırsanız çalışacaktır.
Teşekkürler hocam yarın deneyeceğim.
Düzeltme : denedim böyle çalıştı. Lakin devremde bir eksik daha vardı onu da giderdim.
Code'm mu oturturum !