Android mifare Okuyucu

Başlatan ByTEK, 23 Ağustos 2016, 18:33:08

ByTEK

Bir projede Android tablet ile kart okuyucu kullanmak istiyoruz. Kart okuyucu olarak mifare okuyabilen ve android tablete usb üzerinden takılıp kullanılabilecek bir okuyucu arıyorum. bir kaç markadan demo aldım ama android sistemlerde çalışmıyor. windows tabanında HID olarak çalışanlar var.

kullandığınız ve bildiğiniz okuyucu varmıdır ?

eğer androi tablet ve içerisinde mifare okuyucusu olan bir ürün varsa değerlendirebilirim.

muhendisbey

NFC li modeller isinizi gormuyor mu?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ByTEK

Cep telefonum ile deneme yaptım mifare kartları nfc ile okunuyormus. İşimi görecektir tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır ?

MrDarK

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

controller

Mifare kartın sadece UID sini okuyacaksanız herhangi bir NFC özellikli telefon veya tablet olabilir ancak kartın hafıza bloğunda da okuma/yazma yapacaksanız cihaz üzerindeki NFC okuyucunun NXP chipsetli olması gerekiyor.

Samsung'un eski telefonlarında NXP chipset kullanılıyordu ancak bildiğim kadarıyla yeni telefonlarda BROADCOM chipset var ve bu telefonlar Mifare protokolü desteklemiyor. Sadece UID okuyabilirsiniz.

Bu sebeple Broadcom'un NXP den Mifare protokolünü lisansladığını duydum ama henüz bir chip ürtetilip telefonlarda kullanıldımı bilmiyorum.

Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.