1.10$ mp3 decoder board

Başlatan leblebitozu, 23 Ağustos 2016, 22:09:04

kantirici

mehmet

Birkaç 10milyon üretince maliyet yerlerde oluyor maalesef.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

MrDarK

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

DEno_12

Adamın stoğunda bile yarım milyon adet var.

t2

Belki lazım olur, cep telefonlarında MP3 ten daha gelişmiş kayıt biçimi olan AAC-LC kullanılıyor.
https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding

Maxim

bunların ses kaliteleri rezalet olmalı
yani müzik dinlemek değilde projelerde ses-uyarı-insan sesi gerektiği zaman yardımcı modül olarak kullanılır heralde?

tekosis

Daha önce ISD serisi entegrelerle bu işi yapınca bu modüller mükemmel geliyor.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Andromeda

Sd kart hafıza kapasitesi ne kadar acaba?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

trinity

Bu modul Türkiyede üretilse maliyeti en az 10TL olurdu. Üretim maliyetleri ülkemizde çok arttı, Romanya, Polonya gibi Avrupa ülkelerinde bile üretim maliyetleri bizden daha düşük.

t2

1 tane üretirsen 100TL olur

MrDarK

8GB'lık takıp sd kart takıp kullandım ben. Ses kalitesi için kulaklıkta pc'den çıkan ses gibi geliyor, bozulma hissetmedim. Tabi harici hoperlor gücü zayıf. Onun içinde 4W amfi modülü vardı elimde onu kullanarak epey bir güçlendirdim.

Modülün seri haberleşme komutları ile iletişime geçebiliyorsunuz. Ayrıca sadece mp3 modundada kullanabilme şansınız var butonlarla. Üzerinde uğraşılmış bir modül belli :) Başka sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

ÜC

Alıntı yapılan: MrDarK - 24 Ağustos 2016, 14:20:18
8GB'lık takıp sd kart takıp kullandım ben. Ses kalitesi için kulaklıkta pc'den çıkan ses gibi geliyor, bozulma hissetmedim. Tabi harici hoperlor gücü zayıf. Onun içinde 4W amfi modülü vardı elimde onu kullanarak epey bir güçlendirdim.

Modülün seri haberleşme komutları ile iletişime geçebiliyorsunuz. Ayrıca sadece mp3 modundada kullanabilme şansınız var butonlarla. Üzerinde uğraşılmış bir modül belli :) Başka sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

2 müzik arasında geçiş süresini merak ediyorum ben.Hissedilir bir boşluk varmı arada ?

MrDarK

Alıntı yapılan: umitco - 24 Ağustos 2016, 14:38:51
2 müzik arasında geçiş süresini merak ediyorum ben.Hissedilir bir boşluk varmı arada ?

Butonla yaptığım devrede hiçbirşey hissetmedim. Tabi büyük jump'larda nasıldır bilemem. 1.şarkıdan 2.şarkıya geçişte bekleme yapmıyor.

veliusta

USB MP3 Modülü ilk çıktığında almıştım 2.8$ idi.
Ses kalitesi çok kötü.  Kulaklık ve Harici hoparlör ile denedim. Hiç beğenmedim.