Elkektrikli bisiklet arıza sorusu.

Başlatan vedo35, 24 Ağustos 2016, 11:06:08

vedo35

Merhaba arkadaşlar yine yardımınıza ihtiyacım var.  Tanıdık biri elektrikli bisikletinin hiç motoru döndürmediği şikayeti ile bisikleti bana verdi.  Sağına soluna, kablolarına, soketlerine baktım, herşey normal görünüyor. Akü full şarjlı. Biraz test sürüşü yaptığımda 5-10 dakika çalışıyor birdaha hiç çalışmıyor.  Kapatıp açtım birkaç kez daha denedim ama ya hiç çalışmıyor yada bir iki defa motor çalışıyor birdaha çalışmıyor.  Ben driver modülünü söktüm modüle göz gezdirdim çatlak patlak transistör entegre göremedim.  Mosfetleri ölçtüm sağlam.  Akü tam dolu.  Aklıma takılan pedalın arkasında plastik bir disk var bu diskin üzerinde 8 - 10 tane küçük mıknatıslar gömülü bu disk'in karşısında hall sensörü olduğunu düşündüğüm bir sensör var.  Arıza bundan kaynaklanıyor olabilirmi?  Ben sensör çıkışlarına baktım 3 tane giriş var.  5v, gnd ve çıkış.  Test için 5v ,gnd bağladım pedalı döndürünce 11-12 hertz sinyal veriyor.  Bu normalmidir?  Daha fazla olması gerekmezmi? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

stlg

Mıknatısın karşısındaki sensör bildigim kadarıyla 0-5v arası analog çıkış verir.
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

vedo35

Yok 0.125 gibi bir değer hatırlıyorum.  Ama kesinlikle 1.5 bile yoktu.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.