Gündüz lazer ışıkla yere yazı yazdırmak hk.

Başlatan zamzam23, 25 Ağustos 2016, 17:08:56

zamzam23

Selamlar,
Güvenlik amaçlı, 40 metre yükseklikten yere, gündüz ışığında uyarı yazısı yazdırmam gerekiyor. (Yazı olmazsa da en azından kare dikdörtgen gibi bir şekil çizdirmek.
Yukarıdaki hareketli ekipman yaklaşında aşağıdaki personelin dikkatini çekebilsin diye)

Birkaç yeri aradım led efect show sistemleri kurulumu yapan. Gündüz ışığında %80 kayıpla yere yazı yansıtırız diyorlar.

Lazer bariyer tarzı ürünleri inceledim ama gündüz ne kadar başarılı olur bilmiyorum.

Konu hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?

kimlenbu

Gün ışığında görünür bir lazer, hele ki 40m'den izin verilen güç değerlerini aşacaktır, odakladığında daha da tehlikeli olacaktır. Ayrıca o mesafeden sabitlemek de ayrı sıkıntı, oluşacak olan en ufak sarsıntı yerde istediğin konumdan oldukça büyük sapmalara sebep olacaktır.

Çok para vereceklerse yukarda çalışan sistemin x,y, z koordinatlarını bulur, aldığın geri besleme ile lazerle yansıtma işini de daha alçak bir mesafeden yaparsın. Uyarıyı konumlama işini de servo motorlara paslarsın. Komplike bir hale dönüşüyor bu durumda da...

RaMu

Şöyle bir uyarı sistemi daha güzel olmaz mı?
Sonuçya uyarılacak kişiler yere bakmak zorunda kalmaz,
duyabiliyorlarsa uyarılmış olurlar;

! No longer available

Parametric speaker
Hypersonic sound,
directional speaker,
hyperdirectional speaker,
yönlendirilmiş ses-hoparlör
diye geçiyor,
müzelerde kullanılmış.

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

zamzam23

Harika olur.

Ama yeni teknoloji mi bu? Pahalıdır baya.

Ekleme: yeni teknoloji değilmiş. Ben geri kalmışım bu alanda.

Araştırıyorum fakat fiyatı hakkında bir fikir edinemedim henüz.

ayhani

Araçların arkasına takılan bu lazer işinizi görebilir. 40 metreden etkisi ne olur bilemem.

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.