Akıllı TV ile internetten film izlemek

Başlatan z, 28 Ağustos 2016, 18:33:09

z

LG televizyonum internete bağlanabiliyor. Film izleme sitelerine bağlanıp film izliyorum.

Fakat son zamanlarda filmi izlenmeye başlayalı 5..10 dk olduğunda ekranda "uygulama için daha çok hafıza kazanmak için uygulamayı kapatacağım" tarzı bir mesaj çıkıyor uygulama kapatılıp açılıyor ve filmin en başına geliniyor.

Çok can sıkıcı bir durum. Fakat youtube sitesinden film müzik vs izleyebiliyorum.

Film sitelerinde çokca yanar döner reklamlar vs var. Bunlar mı sorun oluşturuyor?

Bu TV'lere ilave ram takılamıyormu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ayhani

Televizyonumun akıllı tv özelliğini hiç kullanmıyorum.

Bunun yerine android stickler var. Bunu tv'ye bağlayınca televizyonunuz android tv oluyor. En akıllı tvden daha akıllı oluyor.

Firefox'uda kurunca her filmi izleyebiliyorsunuz.

Normal mause veya air mouse takılabiliyor. SD kart takılabiliyor.

Ben asphalt oyununu direksiyon bağlayıp oynayabildim.
Her oyunu oynayamasanızda candy crash, anry birds gibi oyunları mouse ile oynayabiliyorsunuz.

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

crazy

z

TV'nin kullandığı tarayıcı kim bilir nedir?

ipek

LG UHD TV'im var flash yüklemeye kalktım Linux bilmemkaç versiyon zaten yüklü diyor..benimde hayalim TRT'den 4K belgesel kaydediyorum HDD'ye fakat dışarı alamıyorum,birde fat sistemi acaip,sıfır USB HDD'yi USB3.0 portuna takıp format dediğinizde bellek isterse 2TB olsun fark etmiyor 1.5 saniyede format tamamlanmıştır diyor...

Maxim

kodi adında yeni bir platform var, her işletim sisteminde çalışıyor
tarayıcıdan film izlemek yada internetten film download edip izleme devre kapandı gibi birşey.

xoom

LG TV'den bende film izliyorum ve farkettim ki filmi izlediğimiz sitedeki video oynatıcı ile alakalı bir durumdan dolayı bahsettiğiniz uyarıyı alıyorum.
İzlediğim siteyi değiştirdiğim zaman ( Başka bir oynatıcı kullanan site) filmler sorunsuz bir şekilde izleniyor.

Bu arada TV'lerdeki USB/HDD disklere kaydedilen videolar özel olarak şifrelenmekteler ve sadece kayıtı yaptığınız TV'de izleyebiliyorsunuz. 

MCansız

Merhaba ben samsung smart tv de seyir turk programını kullanıyorum birçok dizi ve filmi açıyor hem reklam derdi de yok tavsiye ederim

engerex

Alıntı yapılan: ipek - 28 Ağustos 2016, 21:07:32
LG UHD TV'im var flash yüklemeye kalktım Linux bilmemkaç versiyon zaten yüklü diyor..benimde hayalim TRT'den 4K belgesel kaydediyorum HDD'ye fakat dışarı alamıyorum,birde fat sistemi acaip,sıfır USB HDD'yi USB3.0 portuna takıp format dediğinizde bellek isterse 2TB olsun fark etmiyor 1.5 saniyede format tamamlanmıştır diyor...
Hızlı format. Yani sadece dosya adlarını siliyor. Dosyalar olduğu yerde duruyor. Dosya kurtarma programları ile kolayca tekrar geri gelebilirler.

rck8942

Alıntı yapılan: Mükail CANSIZ - 29 Ağustos 2016, 11:35:07
Merhaba ben samsung smart tv de seyir turk programını kullanıyorum birçok dizi ve filmi açıyor hem reklam derdi de yok tavsiye ederim

Samsung da bende kullandim ancak seyirtürkü raspberryi 2 ye kodi üzerinden yükleyince turbo oldu :) tavsiye ederim samsung tv ler cok yavas
Elektroniker für Betriebstechnik

z

Bu yavaşlık sorunu büyük ekranlı TVlerin hepsinin ortak sorunu mu?

engerex

Ürün modeliniz nedir? Yazılım güncel mi?

1 hafta öncesine kadar Samsung'u 1. sırada görürdüm. Yüksek model Samsung'un açmadığı videoyu düşük model LG açınca önceliğim LG oldu. Bu sene LG TV lerde webOS 3.0 çıktı. Bu açığı Samsung TizenOS ile belki kapatacaktır ama 2 senesi var.

erhanmete

http://www.jide.com/mini
bunu kullanıyorum. güncelleme falanda geliyor. memnunum.

ByTEK

Alıntı yapılan: Maxim - 28 Ağustos 2016, 21:16:34
kodi adında yeni bir platform var, her işletim sisteminde çalışıyor
tarayıcıdan film izlemek yada internetten film download edip izleme devre kapandı gibi birşey.

indirdim ama nedense kullanamadım. sandım ki film arayıp bulup izleyeceğim. yanlış mı hayal kurmuşum ?

rck8942

Aslinda repo linkleri yüklerseniz kodiye hic sorun olmuyor basta biraz karmasik gelebilir ama suanda benim gördügüm en saglam sistem. Her platformdada yüklenebiliyor.

@z hocam zamaninda samsung tv yi aldigim 2 cekirdegi vardi ileriye yönelik hardware olarak tvyi gelistire biliyorum. Ancak samsung 4 cekirdek,i olan evolution kit denilen mainboard 150-200€ arasinda. Bende o kadar para verecegime smart tvyi kodi üzerinden kullaniyorum.
Elektroniker für Betriebstechnik