Ynt: win8.1 de hyper-v yok ne yapabilirim?

Başlatan tekosis, 30 Ağustos 2016, 19:04:29

tekosis

Selamün aleyküm arkadaşlar. Bu ara @muhittin_kaplan hocamın da tavsiyesi üzerine xamarin ile çalışmaya çalışacağım. ancak henüz en başta sıkıntıları yaşamaya başladım. şu an emülatör için gerekli olan hyper-v programı benim windowsumda çıkmıyor. biostan baktım virtual.. özelliği de aktif ama benim "windows özelliklerini aç-kapa " kısmında bu hyper-v sekmesi hiç yok ne yapmalıyım? download yolunu araştırıyorum.

mesaj birleştirme:: 30 Ağustos 2016, 19:15:09

bilgisayar yönetimi kısmından bununla ilgili birşeyler buldum ama aşağıdaki uyarı geliyor.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

ErsinErce

Hyper-v biostan etkinleştirilir, windows desteğini otomatik verir ama ayarlaması biraz sıkıntılı, sisteminizin yedeğini mutlaka alın, format atmak zorunda kalabilirsiniz.

Android emulator olarak kullanılan başka hızlı programlar mevcut onlar arasından port edilen varsa Hyper-v yerine o emulatoru kullanmak daha iyi olur sisteminiz için.

tekosis

bu ayardan mı bahsediyorsunuz hocam? yanlışım yoksa zaten daha önceden etkinleştirmiştim. bu arada bu bios çok detaysız, sevmedim.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

tekosis

Bu durum benim işletim sistemimin win8 single language oluşundan kaynaklanıyormuş. çözüm olurmu bilmiyorum ama şu an win10 a yükseltmeye çalışıyorum.

polleme

Eğer amacınız bir sanal makinayı çalıştırmak için Hyper-V kullanmak ise alternatif olarak VirtualBox kullanabilirsiniz.

tekosis

@polleme teşekkür ederim. bu visual programlama konusunda hiç eğitim almadım tam anlamıyla "0" durumundayım. bulduğum internet eğitimleri ile bu işe adım atmaya çalışıyorum. eğitimlerde kullanılan sistem ile benimkinin bu noktada uyumlu olmasında fayda var. zaten siz yazmadan önce de virtualbox ile denemeler yaptım beceremedim. benim problemim işletim sistemimin win10 home edition olmasından kaynaklanıyormuş. birazdan format atıp profesyonel yükleyeceğim. inşallah bu hyper-v meselesini bu şekilde hallederim.

tekosis

daha önce yazdığım gibi işletim sistemini pro yapınca sorun düzeldi. cevaplar için teşekkür ederim.