Codesys (wago) 2.3 demo sürüm lisence lı hale getirmek?

Başlatan mustafa_cmbz, 01 Eylül 2016, 21:36:24

mustafa_cmbz

Merhabalar...

Bu aralar wagolarla ilgilenmeye başladım elimde codesys nin 2.3 versiyonu mevcut.wagoya bağlanıp içine erişebiliyorum fakat I/O kartlarının configrasyonunu yapamıyorum.programı licence lı sürümünü nerden edinebilirim yada nasıl craklı hale getirebilirim.

Birde dikkatimi çeken elimdeki 750-841 in altında bandrol gibi bir etiket var üzerinde codesys sembolü ve bazı rakamlar mevcut.bu ne anlama geliyor merak ettim...

İyi çalışmalar..

rck8942

Normalde codesys ücrestsiz degilmi ? Sadece kayit olmaniz gerekiyor diye hatirliyorum.
Elektroniker für Betriebstechnik

mustafa_cmbz

Ücretsiz İndirdim de sanırım ilk projeyi oluştururken 750-841 i seçerken yanında demo yazıyor.kütüphanenin demo olma gibi bir durumu var gibi sanki ama bu durumu nasıl normalleştirebiliriz?

Kerim42

Merhabalar CodeSys ücretsiz bir yazılım. Birçok firmanın ürünlerinin programlanmasında kullanılıyor. Örneğin X marka PLC niz varsa X PLC nin CodeSys için tanımlı hedef (target) dosyaları var. Programlama için bu kütüphane dosyalarına ihtiyacınız var. Bunlarda CodeSys üzerinde çalışıyor ve genelde ücretli. C proramı ücretsizde .h  kütüphaneleri paralı gibi bir mantıkta.
Alemi padişah olmak bir kuru kavga imiş. Bir veliye bende olmak cümleden ala imiş. (Yavuz Sultan Selim)