Mono

Başlatan muhittin_kaplan, 22 Eylül 2016, 15:01:31

muhittin_kaplan

mono malum olduğu üzere (şu an xamarin) cross compile bir dil geliştirme ortamı. c# kullanılıyor. mono kullanarak linux da hello word yazan oldu mu ?

ercan_t

Firzen

Wcet kullanımı kolay gerçekten
Kararsız...

muhittin_kaplan

linux (fedora centos ve ubuntu) da çalışacak bir program için python ( pyqt + matplotlib +numpy ) kullanarak bir uygulama yazdım. ama pek sevmedim açıkcası, mono da yazsam mı ?
framework yüklenmesi offline olabiliyormu ? mono gereksinimlerini, kütüphaneleri vs yi offline yüklemem gerekecek (usb yada cd)

Hepsi biryana olmazsa olmazım GRAFİK çizdirmem gerekecek. VS daki gibi bir chart bileşeni mevcut mu ?

ercan_t

merhaba,

mono kullanmak sıkıntı yaratır pek performasnlı değil + c# da yazılan her kodu monoda calıştıramazsındiye biliyorum.

eğer linuxde program yazacaksan C++ kullan. qt gibi platformlar var.

kralsam

Alıntı yapılan: ercan_t - 22 Eylül 2016, 16:49:44
merhaba,

mono kullanmak sıkıntı yaratır pek performasnlı değil + c# da yazılan her kodu monoda calıştıramazsındiye biliyorum.

eğer linuxde program yazacaksan C++ kullan. qt gibi platformlar var.
Bence de arkadaşın dediğine yönelebiliyorsan daha iyi. Onun dışında "hello world" yazmak çok kolay. Ama bazı dosya işlemlerinde sorun yaşamıştım diye hatırlıyorum.
4-5 sene önce denemiştim. Bu da bir uygulamam. http://www.mafgom.com/vim-ile-c-programlama-linux-monodevelop/