Kenevir hakkında

Başlatan z, 24 Eylül 2016, 21:43:36

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

olurmu insan olarak biz kötü tarafını alırız, yang ın tarafını tutuyoruz, yada kabil in.

Cemre.

Kenevir ile yapılan tekstil ürünleri yaygınlaşırsa, tarım ilacı sektörü tamamen ortadan kalkabilir.

Ne demek ki?

Bir arabanın gövdesi kenevirden yapılırsa, dayanıklılığı çelikten tam 10 kat fazla olur.

Hocam bu ne diyor?

Emre_Tuncay_

eskiden köylerde kenevir yetişirdi.Ben kastamonuluyum  bizim oralarda kendir derler.memlekette kendir fabrikaları varmış köylü kendirden  bayagı para kazanmış kimse kötü tarafını kullanmamış.Tabi nedense şimdi ne fabrikası kaldı dolayısıyla ne yetişreni.Şimdi köylerde dogru düzgün domates tohumu bile bulmak zor.

superconductor

Kenevirin narkotik madde olma durumu tamamen hikaye.. Aşağıdaki grafikte fiziksel zarar ve bağımlılık endeksleri var.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Esrar#/media/File:Rational_scale_to_assess_the_harm_of_drugs_(mean_physical_harm_and_mean_dependence)_tr.PNG

Klein

Bu tip bir maddenin bağımlılık yapmıyor ve fiziksel zarar vermiyor olması, onu zararsız yapmaz.
İçince kafa güzel oluyor mu? Oluyor. Kafa güzelken kontrolünü kaybediyor musun? Bir çok kişi için evet. Kontrolünü kaybettiğinde yapacaklarının sınırı var mı? Hayır.
O zaman bu zararsız diyemeyiz.
Fakat Alkol de aynı şeyi yapıyor mu? Evet. O zaman alkol yasak değilse bu neden yasak diye sorarlar adama. Benim buna cevabım yok. Yazıdaki sebeplerden olabilir mi? Mümkün. 

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: Emre_Tuncay_ - 24 Eylül 2016, 22:09:33
eskiden köylerde kenevir yetişirdi.Ben kastamonuluyum  bizim oralarda kendir derler.memlekette kendir fabrikaları varmış köylü kendirden  bayagı para kazanmış kimse kötü tarafını kullanmamış.Tabi nedense şimdi ne fabrikası kaldı dolayısıyla ne yetişreni.Şimdi köylerde dogru düzgün domates tohumu bile bulmak zor.
kendir başka birşey değilmiydi, kendir sakızı çiğnerdik biz. Bak şimdi...

engerex

Wiki:
Alıntı YapCinsin yağ ve lif eldesinde kullanılan türü Cannabis indicadır. Esrar eldesinde kullanılan türü ise, Cannabis sativadır. Kenevirin esrar yapımında kullanılanı, dişi eşeyli bitkidir ve yetiştirilmesi için Tarım Bakanlığından izin alınması gerekmektedir. Erkek bitki esrar elde etmede kullanılmazken, yetiştirmek için izin gerekli olup olmadığı kanunda tam olarak belirtilmemiştir. Kenevir Türkiye'de yetiştiği yerler: Kastamonu-Samsun-Kocaeli-Adana-Amasya-Kayseri-Sivas-İzmir-Kütahya-Antakya(Yasadışı olarak).

Petrol adama her şeyi yaptırıyor.

kaan0

@muhittin_kaplan hocam o sakız kenger olabilir mi?

muhittin_kaplan

Kenger mis. Biz niye kendir diyorsak. Lehce iste.. korktum bir an.

z

Emin değilim ama

Kenevir tohumu anadoluda yenir. Bunu kavurur çıtır çıtır yeriz. (Mısır, kırma, nohut vs vs haşlanır içine kavrullmuş kenevir tohumu eklenir, tüm karışım baharatlanır vs vs)

Yanlış mı hatırlıyorm.

Okan AKÇA

Genelde  kuşlara yem olarak verilmekte.

restore

Alıntı yapılan: z - 25 Eylül 2016, 11:24:02
Emin değilim ama

Kenevir tohumu anadoluda yenir. Bunu kavurur çıtır çıtır yeriz. (Mısır, kırma, nohut vs vs haşlanır içine kavrullmuş kenevir tohumu eklenir, tüm karışım baharatlanır vs vs)

Yanlış mı hatırlıyorm.

gavurga içlerinden birisi olsada  biz uşak ta gavurga deriz.

z

Yıllar önce narkotikte çalışmış bir arkadaşımla konuyu konuştuk, bitkilerin tutanağını tutar kriminale numüne yollarız onlar rapor düzenler vs vs dedi.
Yalnız kenevirin uyuşturucu olması için dişi kenevir olması gerekir diye hatırlıyorum falan dedi.

CaFFeiNe

vay be süper bir bitkiymiş resmen :)